hasiči

Novým šéfem hasičů se stal ředitel moravskoslezského sboru Vlček

Novým generálním ředitelem hasičského záchranného sboru se stal dosavadní šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který ho v pondělí uvedl do funkce. Vlček nahradil Drahoslava Rybu, který v neděli skončil na pozici šéfa hasičů po téměř deseti letech. Odešel na vlastní žádost, protože mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Vlček byl ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje od roku 2016, o rok později ho prezident Miloš Zeman jmenoval do hodnosti brigádního generála. Letos v květnu se stal generálmajorem. Nejvyšší post v hasičském sboru již jednou zastával, v letech 1993 až 1995 byl vrchním požárním radou.

Zdroj: ČTK

Ryba k neděli skončí na pozici generálního ředitele hasičského sboru

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci.

Ryba byl podle Hamáčka vynikajícím ředitelem hasičského sboru. Důvodem jeho odchodu je pouze to, že mu ze zákona uplynulo druhé funkční období, uvedl.

Ryba byl generálním ředitelem hasičů od 1. prosince 2011, do funkce ho jmenoval tehdejší ministr vnitra Jan Kubice. Prezident Miloš Zeman jmenoval Rybu v roce 2013 brigádním generálem, o tři roky později se stal generálmajorem a v roce 2019 byl povýšen na generálporučíka.

Zdroj: ČTK
Pokračovat