Kožená sedací souprava je odolná a vypadá luxusně

Andrea Berniová
29. 3. 2012 2:29
Není ani příliš náročná na údržbu a vydrží v obývacím pokoji dlouho
Foto: Aktuálně.cz

Přemýšlíte o nové sedačce? Vybírejte pečlivě a nejen podle vzhledu, ale i podle plánované zátěže. Uvažovali jste už o koupi kožené sedací soupravy? Ta se dobře udržuje, vypadá elegantně a může do interiéru vnést nádech luxusu. Kožená sedačka toho vydrží hodně, je odolná.

Pokud chcete, aby si udržela svou původní barvu, nemělo by na ni dopadat přímé sluneční světlo, dobře jí nedělá ani nadměrné vlhko a teplo. Kůže jako materiál nepropouští do vnitřního čalounění sedací soupravy prach ani pot. To nedává šanci roztočům, takže je tento typ nábytku vhodný pro alergiky.

Výběru věnujte velkou pozornost

Při výběru sedačky je důležité si ji dobře prohlédnout. Musí být kvalitně zpracovaná a vypadat dobře a dodolně. Rozhodně se do ní v obchodě posaďte a zkuste materiál na omak. Můžete vybírat z různých barev a povrchových úprav kůže. Kožená sedačka není levnou záležitostí, proto vybírejte a promýšlejte.

Povrch sedačky není nijak náročný na údržbu, ale je potřeba o něj pečovat. Nečistoty setřete suchým nebo trochu vlhkým hadříkem. Několikrát do roka byste sedačku měli ošetřit pečujícím přípravkem na kůži. Naopak látková sedačka vyžaduje více péče, problémem jsou především skvrny. Pokud se vám něco rozlije na koženou sedačku, stačí místo otřít vlhkým hadříkem.

Není kůže jako kůže

Pokud máte k pravé kůži odpor, můžete mít i sedačku z umělé kůže, tak zvané ekokůže. Vypadá jako pravá a ani na omak nepoznáte rozdíl. Je na vás, jestli si pořídíte rohovou sedačku nebo klasickou a k ní třeba dvě křesla. Vše závisí na účelu využití a také na tom, kolik místa jí ve vašem domě či bytě můžete věnovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy