Veletrh Dřevostavby 2012: Dřevo je materiál budoucnosti

td
18. 1. 2012 8:16
Pokud váháte, zda je dřevostavba správnou volbou, navštivte veletrh Dřevostavby 2012
Foto: pro Ecomodula s.r.o. p. Vávra

Pokud v dohledné době uvažujete o koupi nového domu a zaujaly vás moderní ekologické dřevostavby, zapište si do kalendáře datum 23. - 26. Února 2012. V tomto termínu se totiž v Praze bude konat již sedmý ročník veletrhu Dřevostavby 2012. Po celé tři dny bude na Výstavišti Praha - Holešovice nabízet prezentaci jednotlivých firem a moderních trendů, ale pomůže i s úsporou energií nebo samotnou stavbou dřevěného domu.

Cílem dnes již tradičního veletrhu je představit dřevostavby jako moderní typ ekologického bydlení. Dřevo je totiž nahraditelným zdrojem, který má však již dlouhou stavební historii.

Veletrh Dřevostavby proto ukazuje, jak co nejefektivněji a přitom nejšetrněji využít přírodní zdroje a zároveň dosáhnout maximálně kvalitního bydlení. Během tří únorových dní se návštěvníci seznámí se situací na světovém i českém trhu, ale budou moci využít i konkrétních informací o cenách a dostupnosti jednotlivých produktů a projektů. Zájemci o dřevostavby si mohou odnést cenné kontakty na architekty či stavební firmy, které v rámci projektu prezentují své práce.

Letošní ročník milovníkům dřevěných domů slibuje rekordní vystavovací plochu - pokryje totiž Průmyslový palác, Křižíkovy pavilony i Malou sportovní a přední halu.

Během veletrhu bude také vyhlášen vítěz soutěže Dřevěná stavba roku 2011, návštěvníky pak čeká také doprovodný program plný přednášek a zajímavých seminářů. Vstup pro dospělého stojí 150 korun, děti do patnácti let zaplatí dvacetikorunu.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy