Veletrh Dřevostavby 2012: Dřevo je materiál budoucnosti

td
18. 1. 2012 8:16
Pokud váháte, zda je dřevostavba správnou volbou, navštivte veletrh Dřevostavby 2012
Foto: pro Ecomodula s.r.o. p. Vávra

Pokud v dohledné době uvažujete o koupi nového domu a zaujaly vás moderní ekologické dřevostavby, zapište si do kalendáře datum 23. - 26. Února 2012. V tomto termínu se totiž v Praze bude konat již sedmý ročník veletrhu Dřevostavby 2012. Po celé tři dny bude na Výstavišti Praha - Holešovice nabízet prezentaci jednotlivých firem a moderních trendů, ale pomůže i s úsporou energií nebo samotnou stavbou dřevěného domu.

Cílem dnes již tradičního veletrhu je představit dřevostavby jako moderní typ ekologického bydlení. Dřevo je totiž nahraditelným zdrojem, který má však již dlouhou stavební historii.

Veletrh Dřevostavby proto ukazuje, jak co nejefektivněji a přitom nejšetrněji využít přírodní zdroje a zároveň dosáhnout maximálně kvalitního bydlení. Během tří únorových dní se návštěvníci seznámí se situací na světovém i českém trhu, ale budou moci využít i konkrétních informací o cenách a dostupnosti jednotlivých produktů a projektů. Zájemci o dřevostavby si mohou odnést cenné kontakty na architekty či stavební firmy, které v rámci projektu prezentují své práce.

Letošní ročník milovníkům dřevěných domů slibuje rekordní vystavovací plochu - pokryje totiž Průmyslový palác, Křižíkovy pavilony i Malou sportovní a přední halu.

Během veletrhu bude také vyhlášen vítěz soutěže Dřevěná stavba roku 2011, návštěvníky pak čeká také doprovodný program plný přednášek a zajímavých seminářů. Vstup pro dospělého stojí 150 korun, děti do patnácti let zaplatí dvacetikorunu.

 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

před 32 minutami

V Ochotském moři hoří ruská rybářská loď, všech 47 námořníků je v bezpečí

Ruskou loď plavící se v Ochotském moři přibližně 130 kilometrů od Magadanu postihl požár a následně výbuch. Oznámila to agentura TASS s tím, že celou posádku 47 námořníků se podařilo evakuovat do bezpečí. Na rybářské lodi Enigma Australis však ještě zůstává palivo a hrozí další výbuch, dodala agentura s odvoláním na nejmenovaného záchranáře z místa nehody.

Loď začala hořet už v úterý, kdy to ale vypadalo, že se požár podařilo uhasit. Oheň ale večer znovu vzplál a v noci následoval silný výbuch na palubě. V současnosti je loď dál v plamenech, i když téměř vyhořela. Záchranná loď kvůli obavám z dalšího výbuchu není v přímém kontaktu s hořícím plavidlem, na kterém požár nejspíše zasáhl strojovnu.

Evakuovaná posádka mezitím na plovoucí rybářské základně podstoupila lékařskou prohlídku, při níž nebyla zjištěna žádná zranění. 

Další zprávy