Teplo v bytě či domě vám zajistí topné obrazy a zrcadla

Andrea Berniová
27. 2. 2012 8:13
Topné obrazy a zrcadla ekologicky a efektivně vyhřejí váš domov

Chtěli byste svůj dům či byt vytápět ekologicky a chránit tak životní prostředí? Nechcete radiátory ani kamna? V tom případě byste měli uvažovat o vytápění pomocí obrazů. Jde o tak zvané topné obrazy, které fungují na bázi infračerveného záření. Toto vytápění, se označuje jako sálavé. Teplo se v tomto případě šíří pomocí infračervených paprsků z panelu potaženého motivem obrazu. Nezahřívá se však přímo vzduch jako je tomu u konvenčního vytápění, ale okolní předměty (nábytek, podlaha, stěny). 

Topné obrazy jsou ideální při dýchacích potížích

Tento způsob vytápění je navíc vhodný i pro astmatiky a alergiky, kterým ústřední topení může způsobovat dýchací potíže.  Při vytápění infrapanely totiž nedochází k víření vzduchu a tím ani prachu. Panely nevysušují vzduch, naopak pomáhají vysušovat zdi. Jsou navíc vkusným doplňkem do domácnosti - na rozdíl od často nevzhledných radiátorů. 

Obrazy také vytápějí místnost zcela rovnoměrně. Infrapanely zahřívají i lidské tělo a mají na něj blahodárné účinky. Infračervené panely také zabraňují i vzniku plísní. Okolní předměty mají díky nim totiž vyšší teplotu než vzduch, což zabraňuje srážení vlhkosti.

Jak bude obraz vypadat? Přesně jak si přejete

Motiv obrazu je samozřejmě na vás. Můžete si vybrat z nabízených modelů, ale není problém dodat výrobci vlastní obrázek (v elektronické formě), kterým se infračervený panel potáhne. Můžete si vybrat i rám. Infračervený panel v podobě obrazu je napájen z elektrické sítě.

Údržba topných panelů je jednoduchá. Stačí z nich jen otřít prach suchou prachovkou. Na stejném principu jako obrazy fungují také topná zrcadla. Ta se navíc nikdy nezamlží - ani v koupelně. O topné zrcadlo ani topný obraz se nespálíte. Nevýhodou je, že infrapanel vyhřívá jen místnost, ve které je nainstalován. Nelze tak otevřením dveří vyhřát sousední místnost.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy