Teplo v bytě či domě vám zajistí topné obrazy a zrcadla

Andrea Berniová
27. 2. 2012 8:13
Topné obrazy a zrcadla ekologicky a efektivně vyhřejí váš domov

Chtěli byste svůj dům či byt vytápět ekologicky a chránit tak životní prostředí? Nechcete radiátory ani kamna? V tom případě byste měli uvažovat o vytápění pomocí obrazů. Jde o tak zvané topné obrazy, které fungují na bázi infračerveného záření. Toto vytápění, se označuje jako sálavé. Teplo se v tomto případě šíří pomocí infračervených paprsků z panelu potaženého motivem obrazu. Nezahřívá se však přímo vzduch jako je tomu u konvenčního vytápění, ale okolní předměty (nábytek, podlaha, stěny). 

Topné obrazy jsou ideální při dýchacích potížích

Tento způsob vytápění je navíc vhodný i pro astmatiky a alergiky, kterým ústřední topení může způsobovat dýchací potíže.  Při vytápění infrapanely totiž nedochází k víření vzduchu a tím ani prachu. Panely nevysušují vzduch, naopak pomáhají vysušovat zdi. Jsou navíc vkusným doplňkem do domácnosti - na rozdíl od často nevzhledných radiátorů. 

Obrazy také vytápějí místnost zcela rovnoměrně. Infrapanely zahřívají i lidské tělo a mají na něj blahodárné účinky. Infračervené panely také zabraňují i vzniku plísní. Okolní předměty mají díky nim totiž vyšší teplotu než vzduch, což zabraňuje srážení vlhkosti.

Jak bude obraz vypadat? Přesně jak si přejete

Motiv obrazu je samozřejmě na vás. Můžete si vybrat z nabízených modelů, ale není problém dodat výrobci vlastní obrázek (v elektronické formě), kterým se infračervený panel potáhne. Můžete si vybrat i rám. Infračervený panel v podobě obrazu je napájen z elektrické sítě.

Údržba topných panelů je jednoduchá. Stačí z nich jen otřít prach suchou prachovkou. Na stejném principu jako obrazy fungují také topná zrcadla. Ta se navíc nikdy nezamlží - ani v koupelně. O topné zrcadlo ani topný obraz se nespálíte. Nevýhodou je, že infrapanel vyhřívá jen místnost, ve které je nainstalován. Nelze tak otevřením dveří vyhřát sousední místnost.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy