Sedací vaky nabízí dokonalé pohodlí v zajímavém balení

td
22. 12. 2011 16:26
Jsou měkké, pohodlné, snadno se udržují a dobře vypadají - sedací vaky ocení nejen mladá generace
Foto: Vojtěch Marek

Výběr pohovky či křesla bývá při zařizování bytu tím největším oříškem. Je třeba, aby byla sedačka dostatečně měkká, snadno se čistila a příjemně se na ní sedělo. Vyhovět veškerým nárokům kupujícího nebývá snadné. Po náročném dni totiž není nic příjemnějšího, než se zabořit do měkkých podušek a relaxovat. Už jste ale uvažovali o tom, že byste změnili fádní polstrovaná křesla za modernější řešení? Sedací pytle totiž nabízejí mnohem víc, než jen originální vzhled.

Design sedacích pytlů se stihl během několika posledních let rozvinout. Měkké a dokonale přizpůsobivé vaky už nepředstavují jen oživení interiéru, ale i praktické vybavené bytu. Sedací pytle jsou naplněny miniaturními polystyrenovými kuličkami, které umožňují nekonečné množství způsobů sezení i ležení. Díky přizpůsobivosti materiálu se minimalizuje nápor na páteř, takže je konec nepohodlných nízkých opěradel, na kterých se nelze uvelebit. Vnější látka je neobyčejně pevná, aby nedošlo k mechanickému poškození vaku, navíc je také omyvatelná a odpuzuje vodu.

Poptávka po sedacích pytlích se rozrostla natolik, že existuje velké množství nejrůznějších variant vzhledu. Je možné sehnat několik tvarů sedacích vaků, to samé platí i o barvě a materiálu, což umožňuje sladit pytel s celým bytem. V nabídce je například látka z džínoviny, s metalickým leskem a velký počet dekorativních látek. Většina pytlů je vhodná i pro alergiky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy