Kontroly na hranicích zřejmě zpozdí vlaky ze Slovenska do Česka

Kontroly na hranicích se Slovenskem, které od čtvrtka zahájí policie kvůli zvýšené migraci hlavně Syřanů, zpozdí mezistátní vlaky jedoucí ze Slovenska do Česka. Spoje mohou podle odhadů nabírat zpoždění okolo 15 minut. V úterý to sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Opatření začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek.

Kontroly ve vlacích by se měly konat v pohraničních přechodových stanicích. Spoje budou podle drah moci odjíždět do Česka po souhlasu policie po provedení kontroly.

Projeví se to na provozu vlaků. "V současné době je obtížné předjímat délku pobytu v pohraničních stanicích a zpoždění v další jízdě, ale odhadujeme, že by se tato zdržení mohla pohybovat okolo 15 minut v závislosti na obsazenosti jednotlivých spojů," uvedl Šťáhlavský. Aktuální informace o jízdě vlaků a opatřeních podle něj cestující najdou například na webu nebo v aplikaci dopravce Můj vlak.

Zdroj: ČTK
2. 9. 2022 15:54

Silničáři začali se stavbou obchvatu Nové Paky za 1,3 miliardy korun, hotovo má být v roce 2025

Ředitelství silnic a dálnic v pátek oficiálně zahájilo stavbu téměř devítikilometrového obchvatu Nové Paky na Jičínsku. Obchvat mimo město s 9000 obyvateli svede dopravu z frekventované silnice první třídy číslo 16, která je důležitou trasou ve směru z Prahy do Krkonoš. Stavba by měla řidičům začít sloužit v roce 2025. Obchvat postaví společnost Porr za 1,31 miliardy korun bez daně.

Příprava stavby obchvatu Nové Paky začala před více než 30 lety. V posledních letech ji protahovalo majetkové vypořádání nemovitostí pro stavbu. Upravovala se také projektová dokumentace.

Zdroj: ČTK
23. 8. 2022 14:44

Londýnské letiště Gatwick zrušilo kvůli nemocnému personálu 26 letů easyJetu

Druhé největší britské letiště, londýnský Gatwick, zrušilo na poslední chvíli 26 dnešních letů aerolinek easyJet. Zdůvodnilo to nedostatkem zaměstnanců v řízení letového provozu kvůli nemoci. Zrušené lety se netýkají spojení do Prahy, na dnešek nemá easyJet žádnou plánovanou linku. Letiště také oznámilo, že se v pololetí vrátilo díky oživení leteckého cestování k zisku a zvýšilo odhad počtu cestujících na letošní rok. Právě oživení odvětví a nedostatek zaměstnanců letos vedly na řadě evropských letišť ke zpoždění a rušení letů.

 

Zdroj: ČTK
Pokračovat