Doprava

20. 3. 2020 17:28

Leo Express prodlouží omezení dopravy a zruší spoje i v regionech

Leo Express prodlouží omezení provozu svých vlakových i autobusových spojů o 75 procent minimálně do 27. března, provizorní provoz ovšem nejspíš potrvá ještě déle. Vedle toho sníží dopravu i v Pardubickém kraji. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. Současnou situaci, která podle firmy bude pro dopravce znamenat stamilionové ztráty, chce řešit se státem. Dopravu omezují i konkurenční dopravci. Leo Express omezil dopravu už v úterý, původně pouze do konce týdne. Nyní opatření prodloužil a je pravděpodobné, že provizorní provoz potrvá i do dubna. Dopravce tak bude nadále na železnici provozovat pouze čtyři vlakové spoje denně, dva na trase Praha-Bohumín a další dva Praha-Staré Město na Moravě.

Zdroj: ČTK
19. 3. 2020 17:29

FlixBus pozastaví od soboty veškerý svůj provoz v Česku

Autobusový dopravce FlixBus pozastaví od soboty kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru veškerý svůj provoz v České republice. Autobusy nebudou jezdit až do odvolání. FlixBus to oznámil na svých internetových stránkách. Společnost už v minulých dnech přestala jezdit v domovském Německu. Provoz omezují i další tuzemští dopravci. "Současná situace je pro všechny dopravní společnosti velkou výzvou z ekonomických i provozních důvodů. Lidé v současnosti cestují mnohem méně," řekl mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Zdroj: ČTK
18. 3. 2020 13:35

České dráhy omezí dalších deset linek, jezdí v nich málo lidí

České dráhy omezí provoz některých expresních a rychlíkových linek, celkově tím sníží dopravu svých vlaků o 6,6 procenta. Ukončeny budou například spoje z Prahy do některých krajských měst. Podle dopravce jsou linky, které si objednává stát, v současné době málo využívané, jezdí v nich asi desetina cestujících. Po dnešním jednání vlády to oznámil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Dráhy, stejně jako konkurenční dopravci, už omezily provoz i na komerčních linkách.

Zredukován bude podle Havlíčka provoz expresních linek, protože je mohou nahradit jiné spoje. Ukončeny budou expresní linky Ostrava-Návsí, dále Praha-Olomouc-Vsetín-Horní Lideč, Praha-Brno-Břeclav a linka Praha-Děčín. Dráhy dále připravují také omezení expresních linek Praha-Plzeň-Cheb a Praha-Dolní Dvořiště. Omezeny by měly být rovněž čtyři rychlíkové linky Praha-Havlíčkův Brod, Hradec Králové-Trutnov, Praha-Plzeň-Klatovy a Praha-Děčín.

"Jedná se o linky, které jsou provozovány vždy v souběhu s jinými linkami, které jsou v objednávce státu, a lze tak u nich zajistit nabídku spojů v minimálně dvouhodinových intervalech a s dostatečnou kapacitou," řekl Havlíček. Ve zrušených linkách podle něj nyní jezdí pouze deset procent lidí oproti normálu.

Zdroj: ČTK
16. 3. 2020 6:50

Na D1 se v omezení porouchal kamion, kolona ve směru na Prahu je přes 12 kilometrů

Policie ráno na půl hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu na 95. kilometru. Na úseku, který je od minulého týdne omezen kvůli stavebním opravám, se porouchal kamion. Ten bylo nutné odtáhnout. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle záběrů dálničních kamer je kolona vozidel po šesté hodině ráno delší než 12 kilometrů. ŘSD obnovilo ve čtvrtek na dálnici D1 po zimní přestávce stavební práce mezi exity 90 Humpolec a 104 Větrný Jeníkov.

Zdroj: ČTK
12. 3. 2020 13:14

České dráhy omezí kvůli viru servis ve vlacích, konkurence opatření řeší

České dráhy omezí kvůli šíření koronaviru obsluhu a nabídku občerstvení ve svých vozech. Cestující si ho budou moci koupit pouze v restauračních a bistro vozech. Dráhy to dnes uvedly na twitteru. Firma se tak snaží omezit kontakt mezi cestujícími a vlakovým personálem. Ostatní dopravci zatím servis neomezili, případnými opatřeními se však také zabývají. "Rozhodli jsme se do odvolání zrušit službu občerstvení formou pojízdného minibaru a prostřednictvím online portálu ve vlacích Pendolino. Catering bude k dispozici v restauračních a bistro vozech," oznámily dnes dráhy. Společnost tak chce omezit na minimum kontakt mezi průvodčími a pasažéry. Už dříve také dopravce vydal pokyn pro své zaměstnance, aby zmírnili kontakty s cestujícími, například při kontrole jízdenek. 

Zdroj: ČTK
Pokračovat