Projděte se po krokodýlovi, kožené podlahy dobývají trh

td
13. 2. 2012 5:07
I když to zní jako sci-fi, podlahy z recyklované kůže získávají na oblibě
Foto: Aktuálně.cz

Kvalitní podlaha zcela změní vzhled celého bytu, ovlivňuje naše pohodlí a styl života. Synonymem luxusu jsou u podlah zejména přírodní materiály, jakými je masivní dřevo nebo korek.

Chladné zimní dny zpříjemní zabudované podlahové topení, které navíc šetří náklady. Na trhu však existuje ještě mnohem exkluzivnější možnost, která začíná lákat milovníky luxusního zpracování. Jedná se o materiál s jedinečnými vlastnostmi i vzhledem - seznamte se s podlahou z pravé recyklované kůže.

Kůže jako záruka kvality a luxusu

Na první pohled působí myšlenka kožené podlahy velmi exoticky a nezvykle, stačí se ale seznámit s možnostmi, které tento materiál nabízí, a každý skeptik rychle změní názor. Recyklovaná kůže se vyznačuje absolutní odolností proti bakteriím a jakýmkoli alergenům, navíc nabízí výjimečně kvalitní tepelnou i zvukovou izolaci. Navíc je tento typ podlahy všestranně využitelný a lze ho použít v jakékoli místnosti domu.

I když se může zdát, že péče o kůži bude poměrně náročná, opak je pravdou. Údržba kožené podlahy je srovnatelná s běžnou podlahovou krytinou.

Pohlaďte si krokodýla

Kožené podlahy většinou využívají spojení recyklované kůže a korku, jejichž sloučením vzniká skvělý poměr izolačním vlastností. Povrch kůže je ošetřen několika vrstvami laku, který výrazně zvyšuje její odolnost.

Kožené podlahy lze pořídit v mnoha barvách i dekorech, příkladem je efektní motiv krokodýlí kůže. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu zůstává jeho cena. Za metr čtvereční zaplatíte přes dva tisíce korun.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trump poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy