Billa stahuje z prodejen fíky kvůli roztočům

ČTK ČTK, Věra Tůmová
10. 2. 2012 10:30
Další sušené ovoce obsahovalo podle inspektorů roztoče
Foto: Isifa/Thinkstock

Brno - Společnost Billa stahuje z prodeje sušené fíky Lion brand původem z Turecka. Kontroloři našli v produktu roztoče, informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na svých internetových stránkách.

"Výrobek šarže P0090-202 s minimální trvanlivostí do 31. prosince 2012 obsahuje roztoče. Zákazníci mohou produkt vrátit na kterékoli prodejně," stojí na stránkách společnosti Billa.

Billa stáhla sušené fíky z prodeje již v pátek 3. února, je však možné, že je někteří zákazníci mají ještě doma.

Roztoče našli inspektoři SZPI v sušeném ovoci už dříve. Obchodníci kvůli nim museli stáhnout z prodeje například některé druhy sušených meruněk.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 34 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy