Billa stahuje z prodejen fíky kvůli roztočům

ČTK ČTK, Věra Tůmová
10. 2. 2012 10:30
Další sušené ovoce obsahovalo podle inspektorů roztoče
Foto: Isifa/Thinkstock

Brno - Společnost Billa stahuje z prodeje sušené fíky Lion brand původem z Turecka. Kontroloři našli v produktu roztoče, informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na svých internetových stránkách.

"Výrobek šarže P0090-202 s minimální trvanlivostí do 31. prosince 2012 obsahuje roztoče. Zákazníci mohou produkt vrátit na kterékoli prodejně," stojí na stránkách společnosti Billa.

Billa stáhla sušené fíky z prodeje již v pátek 3. února, je však možné, že je někteří zákazníci mají ještě doma.

Roztoče našli inspektoři SZPI v sušeném ovoci už dříve. Obchodníci kvůli nim museli stáhnout z prodeje například některé druhy sušených meruněk.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy