SUV jako Ferrari. 19 modelů, které se v budoucnu mohou stát vyhledávanou klasikou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 11. 2019 7:08
SUV jsou dnes nejpopulárnějším automobilovým segmentem napříč Evropou. U jednotlivých výrobců se přitom objevují již přes 20 let, řada z nich tak má šanci stát se v budoucnosti klasikami a sběratelsky vyhledávanými kousky. Třeba jako dnes Ferrari či Porsche. Britský magazín Autocar proto vybral 19 SUV a terénních automobilů, které by si brzy mohly vysloužit status klasického vozu.
Foto: Výrobci

Range Rover

Druhá generace luxusního terénního vozu přišla v roce 1994, téměř čtvrt století po premiéře originálního Range Roveru. Skok to byl velký, šlo navíc o jedno z prvních skutečně luxusních SUV v dnešním slova smyslu, které položilo základy autům jako BMW X5 nebo Volvo XC90. Ostatně, od BMW pocházel například jediný nabízený turbodiesel. Naopak benzinové osmiválce pocházely od Roveru.

Luxus na palubě a vysoký cestovní komfort jsou nicméně vykoupeny diskutabilní spolehlivostí - technika včetně například vzduchového odpružení byla relativně komplikovaná. Pokud však na trhu najdete udržovaný exemplář bez spolehlivostních problémů, lze druhý Range Rover počítat mezi SUV s kultovním statusem. Nabídka ojetin je například v Německu opět docela široká, ceny se nejčastěji pohybují ve vyšších desítkách nebo nižších stovkách tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy