Škoda upravuje ceníky. Základní Octavia stojí o 18 tisíc víc než před měsícem

Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 10. 2018 12:57
Škoda Auto pokračuje v přechodu své nabídky na emisní normu Euro 6.2. První vlna motorových i cenových změn přišla v srpnu, pár dnů před začátkem platnosti přísnější normy. Mladoboleslavský výrobce však již tehdy upozorňoval, že poměrně úzká nabídka se bude rozšiřovat. To platí pro téměř všechny modelové řady. Vůbec poprvé také můžeme nahlédnout do ceníku Kodiaqu s novými motory. Zároveň si ale Škoda připravila i jedno nepříjemné překvapení - opět zdražila Octavii, v základu nyní stojí o 18 tisíc více.

Pro přehled všech nových modelů Škoda na českém trhu klikněte sem.

Foto: Ondřej Běhal

Octavia s pohonem všech kol

Do nabídky Octavie se po proluce způsobené nutností homologace vrací pohon všech kol s mezinápravovou spojkou Haldex. Týká se to výlučně naftových agregátů 1.6 TDI/85 kW a 2.0 TDI/110 kW s automatickou převodovkou DSG. V případě slabšího motoru je průměrná spotřeba oproti předokolce větší o litr nafty na 100 km, u silnějšího je zvýšení v řádu 0,5 l / 100 km. 

Pro liftback i kombi je pohon všech kol dostupný od druhé výbavy Ambition. Se šestnáctistovkou stojí Octavia 4×4 nejméně 612 900 korun, s dvoulitrem dokonce 708 900 korun. Příplatek za kombi zůstává na hladině 35 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy