Škoda upravuje ceníky. Základní Octavia stojí o 18 tisíc víc než před měsícem

Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 10. 2018 12:57
Škoda Auto pokračuje v přechodu své nabídky na emisní normu Euro 6.2. První vlna motorových i cenových změn přišla v srpnu, pár dnů před začátkem platnosti přísnější normy. Mladoboleslavský výrobce však již tehdy upozorňoval, že poměrně úzká nabídka se bude rozšiřovat. To platí pro téměř všechny modelové řady. Vůbec poprvé také můžeme nahlédnout do ceníku Kodiaqu s novými motory. Zároveň si ale Škoda připravila i jedno nepříjemné překvapení - opět zdražila Octavii, v základu nyní stojí o 18 tisíc více.

Pro přehled všech nových modelů Škoda na českém trhu klikněte sem.

Fabia do terénu

Do nabídky Fabie Combi se po modernizaci vrátila pseudoterénní verze ScoutLine. Od klasického modelu ji poznáte snadno - ve spodní části má karoserii chráněnou plasty, ty jsou navíc v předním i zadním nárazníku stříbrně lakované. Stejný odstín mají i kryty zrcátek a střešní ližiny. Do standardní výbavy se dostaly asistent rozjezdu do kopce a 16palcová litá kola.

Stejně jako předchůdce jsou v nabídce jen litrové tříválce TSI s výkonem 70 nebo 81 kW, ten silnější volitelně i s dvouspojkovým automatem. Verze ScoutLine je formou paketu nabízena k výbavám Ambition (za 49 tisíc korun) a Style (za 47 tisíc korun). Nejlevnější "terénní" Fabia tak přijde na 382 900 korun. Před modernizací stál nejlevnější ScoutLine 387 900 korun.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy