Škoda upravuje ceníky. Základní Octavia stojí o 18 tisíc víc než před měsícem

Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 10. 2018 12:57
Škoda Auto pokračuje v přechodu své nabídky na emisní normu Euro 6.2. První vlna motorových i cenových změn přišla v srpnu, pár dnů před začátkem platnosti přísnější normy. Mladoboleslavský výrobce však již tehdy upozorňoval, že poměrně úzká nabídka se bude rozšiřovat. To platí pro téměř všechny modelové řady. Vůbec poprvé také můžeme nahlédnout do ceníku Kodiaqu s novými motory. Zároveň si ale Škoda připravila i jedno nepříjemné překvapení - opět zdražila Octavii, v základu nyní stojí o 18 tisíc více.

Pro přehled všech nových modelů Škoda na českém trhu klikněte sem.

Foto: Škoda Auto

Další zdražení

S Octavií ale souvisí i jedno překvapení. Již v srpnu Škoda plošně zdražila svůj bestseller - jednalo se o částky od dvou do 16 tisíc korun. Teď přichází ke slovu další zvedání cen. V základu dokonce o 18 tisíc korun, jestliže tedy ještě před měsícem stála Octavia Active s motorem 1.0 TSI/85 kW 419 900 korun, dnes stojí 437 900 korun. Kombi se stejnou pohonnou jednotkou stálo 454 900 korun, teď je to 472 900 korun. Příplatek 35 tisíc tedy zůstal zachován.

"Změny doporučených koncových cen vozů Škoda reflektují růst cenové hladiny v letošním roce, respektive ani nedosahují průměrné míry inflace," vysvětlil zdražení na dotaz Aktuálně.cz mluvčí značky Vítězslav Pelc. Vyšší cena pak není vykoupena bohatší výbavou.

Nutno podotknout, že plošně není každá Octavia o 18 tisíc dražší. Třeba v základní verzi Active se cena za 1.6 TDI/85 kW zvedla o devět tisíc korun. Silnější benzinový motor 1.5 TSI/110 kW je nicméně dražší také o 18 tisíc, stojí tak od 483 900 korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy