Škoda upravuje ceníky. Základní Octavia stojí o 18 tisíc víc než před měsícem

Jan Matoušek Jan Matoušek
31. 10. 2018 12:57
Škoda Auto pokračuje v přechodu své nabídky na emisní normu Euro 6.2. První vlna motorových i cenových změn přišla v srpnu, pár dnů před začátkem platnosti přísnější normy. Mladoboleslavský výrobce však již tehdy upozorňoval, že poměrně úzká nabídka se bude rozšiřovat. To platí pro téměř všechny modelové řady. Vůbec poprvé také můžeme nahlédnout do ceníku Kodiaqu s novými motory. Zároveň si ale Škoda připravila i jedno nepříjemné překvapení - opět zdražila Octavii, v základu nyní stojí o 18 tisíc více.

Pro přehled všech nových modelů Škoda na českém trhu klikněte sem.

Foto: Škoda Auto

Plynové Citigo je zpět

Do nabídky nejmenšího modelu s okřídleným šípem ve znaku se vrátila verze G-Tec, která umí spalovat stlačený zemní plyn (CNG). Kvůli tomu má speciálně upravený litrový motor s výkonem 50 kW, který tak silou leží přesně mezi oběma doposud nabízenými čistě zážehovými agregáty. Škoda nabízí plynovou verzi s tří- i pětidveřovou karoserií a ve všech výbavách mimo nejvyšší Monte Carlo. Provedení Active tak s tímto motorem přijde na nejméně 274 900 korun, druhý pár dveří stojí vždy o 10 tisíc korun více.

Zájemci o výhodnější nabídku mohou také využít akční verze Fresh výhradně s pětidveřovou karoserií s cenou od 309 900 korun. Takové Citigo má přitom rádio, klimatizaci, elektrická okna, vyhřívaná přední sedadla nebo litá kola.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy