Nejhorší silnice v Česku. Našli jsme čtrnáct pastí na řidiče

Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
13. 12. 2014 11:28
Fotoreportáž: Projeli jsme dva úseky silnice první třídy číslo 43, která je podle dlouhodobých statistik nejrizikovější v České republice.

Redaktor online deníku Aktuálně.cz projel nejhorší z hlavních silnic v České republice. Má číslo 43 a jako nejrizikovější vyšla z posledních statistik EuroRAP, které hodnotí dálnice a silnice první třídy za roky 2011 až 2013 podle takzvané relativní nehodovosti, tedy počtu vážných nehod na počet ujetých „vozokilometrů“.

Nejrizikovější úsek měří devět a půl kilometru. Začíná na hraničním přechodu Dolní Lipka - Boboszov a vede obcí Dolní Lipka, centrem města Králíky a končí v obci Červená voda na křižovatce se silnicí první třídy číslo 11.

Druhou nejrizikovější v Česku je podle statistiky EuroRAP také silnice číslo 43 – konkrétně úsek, který začíná zhruba deset kilometrů za Červenou Vodou. Třicetikilometrový úsek vede z hranic Pardubického a Olomouckého kraje přes Horní Heřmanice, Albrechtice, Lanškroun a Třebovice do Opatova. Končí kousek před Svitavami, kde se silnice číslo 43 kříží se silnicí první třídy číslo 35 z Moravské Třebové do Litomyšle.

Do fotogalerie se dostanete kliknutím na úvodní obrázek.

 

Právě se děje

Další zprávy