Levněji než Škoda Kodiaq se dají z přímých konkurentů pořídit Nissan X-Trail a Mitsubishi Outlander

Ondřej Běhal
15. 2. 2017 7:41
Čtyřdílné porovnávání Škody Kodiaq s konkurenty končíme posuzováním cen a výbav jednotlivých vozů. Kromě Hondy CR-V, Kie Sorento a Nissanu X-Trail, které s první sedmimístnou škodovkou změřily síly i při srovnání jízdních vlastností, spotřeby a místa pro posádku i zavazadla, jsme přibrali i další velké vozy kategorie SUV a jejich aktuální nabídku podrobně rozebrali uvnitř grafiky.

Přehled všech téměř dvou set verzí SUV střední a vyšší třídy, tedy s délkou karoserie větší než 4,5 m a cenou nižší než jeden milion korun, najdete zde.

Foto: Jiří Kaloč

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail můžeme považovat za nejbližšího konkurenta Škody Kodiaq. Stejně jako ona totiž převeze až sedm cestujících, obě auta jsou si podobná i rozměry. Cena nissanu začíná po nedávném zlevnění mnohem níže než u škodovky i ostatních konkurentů. Dostupnější je z SUV střední třídy pouze Ford Kuga, který lze mít už za necelého půl milionu, ale ten je výrazně menší a nepřeveze sedm osob.

Nissan X-Trail se aktuálně prodává od 515 500 korun s benzinovým turbomotorem, pohonem předních kol a na poměry velkých SUV nepříliš bohatou výbavou Visia. S naftovým motorem stojí tatáž specifikace 574 500 korun.

Kodiaq začíná na 677 900 korunách za benzinový turbomotor 1.4 TSI/110 kW buď s pohonem všech kol a manuálním řazení, nebo pohonem předních kol a automatem. Nic podobného X-Trail v ceníku nemá, zato dostanete už od 657 900 korun naftový 1.6 dCi s pohonem všech kol a druhou výbavou Acenta, která je bohatší než základní Active u Kodiaqu. Celkově je tedy Nissan X-Trail cenově výhodnější než Škoda Kodiaq.

V jeho nabídce nechybí ani Čechy nejvyhledávanější kombinace mezi většími SUV - dvoulitrový turbodiesel v kombinaci s pohonem všech kol. Prodává se od 727 tisíc korun s druhou výbavou Acenta, tedy opět levněji než srovnatelný Kodiaq.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 1 hodinou

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy