Levněji než Škoda Kodiaq se dají z přímých konkurentů pořídit Nissan X-Trail a Mitsubishi Outlander

Ondřej Běhal
15. 2. 2017 7:41
Čtyřdílné porovnávání Škody Kodiaq s konkurenty končíme posuzováním cen a výbav jednotlivých vozů. Kromě Hondy CR-V, Kie Sorento a Nissanu X-Trail, které s první sedmimístnou škodovkou změřily síly i při srovnání jízdních vlastností, spotřeby a místa pro posádku i zavazadla, jsme přibrali i další velké vozy kategorie SUV a jejich aktuální nabídku podrobně rozebrali uvnitř grafiky.

Přehled všech téměř dvou set verzí SUV střední a vyšší třídy, tedy s délkou karoserie větší než 4,5 m a cenou nižší než jeden milion korun, najdete zde.

Foto: Jiří Kaloč

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail můžeme považovat za nejbližšího konkurenta Škody Kodiaq. Stejně jako ona totiž převeze až sedm cestujících, obě auta jsou si podobná i rozměry. Cena nissanu začíná po nedávném zlevnění mnohem níže než u škodovky i ostatních konkurentů. Dostupnější je z SUV střední třídy pouze Ford Kuga, který lze mít už za necelého půl milionu, ale ten je výrazně menší a nepřeveze sedm osob.

Nissan X-Trail se aktuálně prodává od 515 500 korun s benzinovým turbomotorem, pohonem předních kol a na poměry velkých SUV nepříliš bohatou výbavou Visia. S naftovým motorem stojí tatáž specifikace 574 500 korun.

Kodiaq začíná na 677 900 korunách za benzinový turbomotor 1.4 TSI/110 kW buď s pohonem všech kol a manuálním řazení, nebo pohonem předních kol a automatem. Nic podobného X-Trail v ceníku nemá, zato dostanete už od 657 900 korun naftový 1.6 dCi s pohonem všech kol a druhou výbavou Acenta, která je bohatší než základní Active u Kodiaqu. Celkově je tedy Nissan X-Trail cenově výhodnější než Škoda Kodiaq.

V jeho nabídce nechybí ani Čechy nejvyhledávanější kombinace mezi většími SUV - dvoulitrový turbodiesel v kombinaci s pohonem všech kol. Prodává se od 727 tisíc korun s druhou výbavou Acenta, tedy opět levněji než srovnatelný Kodiaq.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy