Češi chtějí auta do půl milionu. Jaké ale vybrat? Deset tipů od redakce Aktuálně.cz

Martin Přibyl Martin Přibyl
7. 4. 2021 6:03
Podle průzkumu poradenské společnosti EY se Češi při výběru auta rozhodují především podle ceny. A pokud při rozhodování hraje prim údaj, kolik stojí, psychologickou hranicí jsou auta do půl milionu korun. Těch ale ubývá, jak upozorňuje společnost Arval a redakce Aktuálně.cz sledováním cen nových vozů potvrzuje. Jaké tedy vybrat? Sestavili jsme deset tipů na auta do půl milionu korun.
Foto: Citroën

5. Citroën Berlingo XL

Zatím jsme se v rámci rodinných aut drželi jen kombíků. Řadě rodin ale tahle "placatá" auta stačit nemusí a do půl milionu jsou pro ně jasným řešením osobní verze rodinných dodávek. Jen stěží překonatelný prostor v cenové hladině do půl milionu nabídnou prodloužené varianty: sourozenci Opel Combo Life XL a Citroën Berlingo XL. Jsou to nesmírně prostorná, pohodlná auta a výbavou se blíží klasickým osobákům.

S ohledem na poměr ceny/výbavy bychom volili Citroën, a to ve verzi Feel s 81kW přeplňovanou benzinovou jednadvojkou. Za 459 900 korun dostanete pětimístnou variantu s obrovským kufrem, který pod plato pojme 850 litrů nákladu, s klimatizací, s lepším rádiem, které umí zrcadlit mobilní telefon, a s ohledem na 4,7m délku auta i nezbytnými zadními parkovacími senzory. Opel Combo umí být v podobné specifikaci ještě o deset tisíc levnější, ale Citroën má praktické eso v rukávu, sklopné sedadlo spolujezdce pro nakládání dlouhatánských předmětů. Opel ho nabízí až ve výrazně dražší variantě Elegance.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

Antimonopolní úřad povolil nákup Equa bank skupinou Raiffeisenbank

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil skupině Raiffeisenbank nákup Equa Bank od fondu AnaCap Financial Partners. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, rozhodnutí je pravomocné.

" V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat společnosti Equa bank a Equa Sales & Distribution. Ke spojení soutěžitelů dochází v oblasti poskytování bankovních služeb," uvedl úřad.

Raiffeisenbank International (RBI) oznámila nákup 100 procent akcií Equa bank od fondu AnaCap Financial Partners na začátku února.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zeman přijal v Lánech nového slovenského premiéra Hegera. Jednat budou o koronavirové krizi či bilaterální spolupráci. Poté se Heger setká s Babišem

Zdroj: ČTK
Další zprávy