Tipy na výlety v Jihočeském kraji: Zámky v Hluboké a Krumlově nebo vodácká Vltava

Tipy na výlety v Jihočeském kraji: Zámky v Hluboké a Krumlově nebo vodácká Vltava
Jedinečné výhledy na lipenskou přehradu nabízí Stezka korunami stromů Lipno. Dřevěný chodník s naučnými aktivitami z oblasti přírodních věd vrcholí věží, která je přístupná i bezbariérově. Zpátky dolů na zem se potom návštěvníci mohou svézt 52 metrů dlouhým tobogánem.
Výhledy do daleka nabízí i zřícenina Vítkův hrádek. Při dobré viditelnosti jsou z jejích horních pater vidět i rakouské Alpy. V minulém století byl objekt využíván kvůli své strategické poloze k obranným účelům, nebyl přístupný a chátral. Dnes se ho snaží skupina nadšenců zrekonstruovat a využít potenciálu, které místo má.
Řeka Vltava láká každoročně davy vodáků. Na březích nejdelšího českého vodního toku je pro vodáky zajištěna výborná infrastruktura v podobě kempů i kiosků, kde se mohou po cestě občerstvit. Nejčastěji sjížděný je úsek z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Samostatným turistickým lákadlem pro pěší turisty je i pramen Vltavy pod Černou horou na Šumavě.
Vila manželů Benešových v Sezimově Ústí má za sebou komplikovaný příběh. Největší slávu zažila po roce 1935, kdy odsud Edvard Beneš vykonával svůj prezidentský úřad. Po jeho smrti byla na pozemku vily vybudována hrobka, ve které je druhý československý prezident se svou ženou Helenou pohřben. Dnes je objekt majetkem Úřadu vlády, jeho část je přístupná po předchozí rezervaci vstupenek.
Foto: Shutterstock
Jana Kramlová
Aktualizováno 24. 7. 2021 17:49
Jižní Čechy uspokojí jak milovníky výhledů ze šumavských vrcholů, tak fanoušky cykloturistiky po rovinaté rybníkářské pánvi na Třeboňsku, příznivci kultury a historie zase ocení návštěvu velkolepých zámeckých komplexů nebo Benešovy vily v Sezimově Ústí. Aktuálně.cz vám přináší další díl seriálu s tipy na výlety, tentokrát z Jihočeského kraje.

Seriál Aktuálně.cz s tipy na výlety v jednotlivých krajích

Středočeský kraj - připravujeme
Jihočeský kraj -  Zámky v Hluboké a Krumlově nebo vodácká Vltava
Plzeňský kraj - Šumavské trojhradí, Otava nebo exkurze do pivovaru
Karlovarský kraj - připravujeme
Ústecký kraj - připravujeme
Liberecký kraj - Dolomitové jeskyně i nejstarší hrad Českého ráje
Královéhradecký kraj - připravujeme
Pardubický kraj - připravujeme
Kraj Vysočina - Město rekordů nebo prapodivný kostel na Zelené hoře
Jihomoravský kraj - Města s královskou historií i kus Itálie
Olomoucký kraj Hrady jako z pohádky i nejhlubší jeskyně světa
Moravskoslezský kraj - připravujeme
Zlínský kraj - připravujeme

 

Právě se děje

Další zprávy