Tenkrát na Žižkově. Unikátní staré fotografie pražské čtvrti, které hrozilo zbourání

Tenkrát na Žižkově. Unikátní staré fotografie pražské čtvrti, které hrozilo zbourání
Usedlost Pražačka zřejmě těsně před zbouráním, které bylo součástí První pětiletky. Fotografie byla pořízena kolem roku 1938.
Jeseniova ulice v roce 1955.
Pohled na Žižkov, jak jej na dřevorytině z roku 1870 zachytil František Chalupa.
První pražský mrakodrap "Dům odborových svazů" v roce 1935. Záběr ze Seifertovy ulice.
Foto: Městská část Praha 3
Dan Poláček Pavel Švec Dan Poláček, Pavel Švec
15. 7. 2021 13:36
Pražský Žižkov byl vždy svébytnou čtvrtí. Vznikl v roce 1875 jako samostatný celek pod názvem Královské Vinohrady I. Tato část se pak v roce 1877 přejmenovala na Žižkov, který byl roku 1881 povýšen na město a o jednačtyřicet let později začleněn do nově vzniklé Velké Prahy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy