Foto: Proslulá Zoo Dvůr Králové slaví 76 let. Podívejte se na snímky z její historie

Foto: Proslulá Zoo Dvůr Králové slaví 76 let. Podívejte se na snímky z její historie
Expozice ledních medvědů byla postavena tak, aby byla otevřená pro sledování zvířat, a zároveň bezpečná. Později stál na tomto místě pavilon pro sloního samce.
Vchod do zoo (kolem roku 1958). V počátcích fungování se do zoologické zahrady vcházelo z tehdejší ulice Z. Nejedlého (dnes Štefánikova). Dnes je tento vchod opatřen automatickou bránou a slouží pouze pro provozní účely zoo.
Africký kemp v zoo (kolem roku 1969). Součástí bylo několik přístřešků k odpočinku návštěvníků a letní občerstvení. Dnes je na tomto místě pavilon goril a výběhy antilop.
Neumannova vila (kolem roku 1946). Ředitelství zoo sídlí ve vile továrníka Neumanna, která byla postavena v roce 1905 a po druhé světové válce sloužila jako sídlo městského a textilního muzea. Později budova přešla pod správu zoologické zahrady a bylo zde zřízeno ředitelství. Nyní se zde nachází rovněž galerie obrazů Zdeňka Buriana.
Foto: ZOO Dvůr Králové
Dan Poláček Jana Kramlová Dan Poláček, Jana Kramlová
Aktualizováno 13. 5. 2022 9:34
Safari park Dvůr Králové slaví 76 let od svého založení. Z původně malého zookoutku s několika druhy zvířat je to dnes zoologická zahrada světového významu. Velké úspěchy má hlavně s odchovem afrických druhů, jako nosorožci bílí, žirafy nebo antilopy. Oslavy výročí se vzhledem k epidemické situaci uskuteční v září. Na snímky z historie zoo se můžete podívat v galerii Aktuálně.cz už nyní.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy