Každý má svůj příběh, své sny. Ať prchá před válkou, nebo bojuje na Ukrajině. To je Jeden svět

Zuzana Kleknerová Zahraničí Zuzana Kleknerová, Zahraničí
Aktualizováno 14. 3. 2016 10:27
Neklidná Ukrajina, migrace, hledání domova. To jsou hlavní témata letošního ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Přehlídka představuje 123 filmů z 62 zemí. V Praze běží od 7. do 16. března, poté pokračuje v dalších 32 městech v Česku a v Bruselu. Projděte si speciál Aktuálně.cz.
Foto: Jeden svět

Uprchlíci sem stejně přijdou, ať se nám to líbí, nebo ne. Média šíří jen extrémní názory

Všichni jsme jen lidé, naše sny se neliší, tvrdí režisér Tim De Keersmaecker. Je z Belgie a věnuje se hlavně integraci uprchlíků v Evropě. Natočil dokumentární film Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Vypráví příběh dvou chlapců, kteří se usadili na italském ostrově Lampedusa. Celé interview ČTĚTE ZDE.

Foto: Jeden svět

Ruský dobrovolník přijel na Ukrajinu bránit civilisty. Útok, který prý neexistoval, vše změnil

Oleg útočil tam, kde podle Rusů žádný útok nebyl. Je ze západní Sibiře, jeho spolubojovník Max z Tatarstánu. Bojovali jako dobrovolníci v Doněcku. Jejich život změnil masakr 3. června 2015 u města Marjinka. Rozhovor s režisérem filmu  Olegova volba Jamesem de-Caupenne Keoghem.

Boje v provincii Aleppo.
Boje v provincii Aleppo. | Foto: Reuters

Nechci vědět, kdo další zemřel. Syrská rodina přišla o dceru, ani v Německu nejde zapomenout

Do Evropy přišlo za poslední tři roky skoro půl milionu Syřanů. Caroline Reuckerová v dokumentárním filmu Amál ukazuje, co někteří z nich mají za sebou. A s čím se musejí vyrovnávat i v Německu. Zemi, která je uprchlíkům nakloněna jako žádná jiná. Rozhovor s režisérkou ČTĚTE ZDE.

 

Právě se děje

Další zprávy