festival

Festival elektronické muziky provázely drogy, kontroly je našly u 59 lidí

Policisté a celníci při kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč u Doks na Českolipsku objevili drogy u 59 lidí. Festival skončil v neděli ráno. Jak ale uvedla mluvčí krajské policie Ivana Baláková, kontroly dále pokračují.

"Během dnešního dne budeme dbát především o to, aby se po silnicích v regionu nepohybovali řidiči, kteří opouštějí taneční festival pod vlivem drog nebo alkoholu," řekla Baláková. Policie proto zesílila dohled nad silničním provozem jak v Doksech, tak na výjezdových komunikacích z města.

Festival Mácháč se konal od pátečního podvečera na pláži Klůček u Máchova jezera. Opatření policie spojená s tímto festivalem bývají každoročně nejrozsáhlejší z pravidelných kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. Extázi, pervitin, marihuanu, hašiš, LSD nebo kokain nalezli policisté a celníci u 59 lidí, ve čtyřech případech šlo o přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Ostatní delikventi byli potrestáni blokovou desetitisícikorunovou pokutou.

"Čtyři lidé se v souvislosti s držením drog nevyhnou trestnímu stíhání," uvedla mluvčí. Jedná se o 29letou ženu z Prahy, u které společné hlídky složené z policistů a pracovníků celní správy zajistili kokain a extázi. S ohledem na množství drogy, které u sebe měla, jí nyní hrozí odnětí svobody až na jeden rok.

Dalším třem lidem hrozí přísnější postih. U 19letého mladíka z Teplicka policisté a celníci při kontrole našli 13 tablet extáze, u 37letého muže ze Sokolova čtyři tablety extáze a necelý gram kokainu a u 18leté slečny z Nymburska přes 11 gramů marihuany. V případě uznání viny jim hrozí až dva roky vězení.

Zdroj: ČTK , Domácí
Pokračovat