Tesla Model 3

Tesla má problémy. V Německu musí do servisu kvůli chybě automatického tísňového volání

Německý spolkový úřad pro motorová vozidla KBA kvůli závadě systému automatického tísňového volání svolává do servisu elektromobily Tesla Model Y a Model 3. V celém světě se problém týká více než 59 tisíc aut, informovala agentura Reuters. Úřad neupřesnil, kolik ze zmíněných vozů má německou registraci.

KBA na svém webu uvádí, že softwarová chyba způsobuje poruchu systému eCall, který je určen k automatickému kontaktování záchranářů v případě vážné nehody.

Tesla v sobotu informovala, že ve druhém čtvrtletí dodala o 17,9 procenta méně elektromobilů než v předcházejícím čtvrtletí. Její výrobu a dodavatelský řetězec narušily protipandemické uzávěry v Číně.

Zdroj: ČTK

Tesla svolává kvůli závadám do servisu kolem půl milionu vozů

Americký výrobce elektromobilů Tesla svolává do servisu přes 475.000 vozů Model 3 a Model S kvůli problémům se zpětnou kamerou a kufrem, které zvyšují riziko havárie. Informoval o tom americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Celkový počet svolávaných vozidel se blíží půl milionu vozů, které Tesla dodala v loňském roce. Automobilka se k věci zatím nevyjádřila. Podle NHTSA si není vědoma žádných nehod, zranění nebo úmrtí v souvislosti se zmíněnými problémy.

Pokračovat