Tesla svolává v USA ke kontrole 1,1 milionu aut kvůli problémům s okny

ČTK ČTK
22. 9. 2022 16:45
Vozy automobilky Tesla mohou mít problémy s automatickým stahováním oken, systém nemusí správně reagovat na překážku při zavírání a hrozí tak riziko zranění. Kvůli tomu svolává ke kontrole 1,1 milionu aut.
Tesla Model Y, ilustrační foto.
Tesla Model Y, ilustrační foto. | Foto: Martin Přibyl

Americká automobilka Tesla ve Spojených státech svolává ke kontrole téměř 1,1 milionu vozidel kvůli problémům s automatickým stahováním oken. Systém nemusí správně reagovat na překážku při zavírání okna, což zvyšuje riziko zranění, oznámila dnes automobilka.

Podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) je to porušení bezpečnostních norem. Problém podle Tesly bude odstraněn aktualizací softwaru.

Svolávací akce se týká některých vozů Model 3 z let 2017 až 2022, vozů Model Y z let 2020 a 2021 a také některých vozů Model S a Model X z let 2021 a 2022. Majitelé budou informování dopisem.

Tesla problém objevila při testování výroby v srpnu. Automobilka dodala, že neví o žádných zraněních ani nehodách způsobených touto závadou, informovala agentura AP.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Šumpersku se střetla dodávka s vlakem. Řidič na místě zemřel

V Postřelmově na Šumpersku se srazila dodávka s vlakem, řidič vozu na místě zemřel. Cestující ve vlaku vyvázli z nehody bez zranění, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Miluše Zajícová. Provoz na trati mezi Zábřehem a Postřelmovem je přerušen. Podle informací Českých drah se s omezením počítá zhruba do 10:00.

Nehoda se stala před 07:30 na přejezdu v Postřelmově. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala šlo o přejezd se světly bez závor. "Došlo zde ke střetnutí osobního vlaku jedoucího ze Šumperka do Zábřehu s dodávkou," řekl Drápal. Nikdo jiný se při nehodě nezranil. Na místě zasahují záchranné složky, okolnosti nehody se vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy