Orlickoústecko

Dva pracovníky při opravě elektrického vedení zasáhl proud, oba jsou těžce zranění

Dva muže v pondělí u Řetové na Orlickoústecku zranil elektrický proud. Dostali zásah velmi vysokým napětím 35 kilovoltů a vrtulníky je musely převézt do dvou nemocnic. Obě zranění byla vážná, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

"Jeden člověk zůstal v bezvědomí a musel být na místě resuscitován. Naštěstí se jej kolegům podařilo stabilizovat a obnovit základní životní funkce. Následně byl transportován do Fakultní nemocnice Hradec Králové," uvedl Malý. Druhého muže s popáleninami převezla helikoptéra do nemocnice v Brně.

Oba muži byli zaměstnanci skupiny ČEZ. Podle mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárky Lapáčkové Beránkové pracovali na opravě vedení velmi vysokého napětí.

Zdroj: ČTK

Policisté psali několik let nenávistné komentáře o islámu na Facebook, soud je osvobodil

Dva policisté z Orlickoústecka psali několik let na Facebook nenávistné komentáře o islámu. Loni je obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), podle soudu se ale trestného činu nedopustili. Policie s nimi teď vede kázeňské řízení, uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Informaci přinesl Deník N.

Policisté byli podezřelí z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. "Konkrétně šlo o nevhodné příspěvky zveřejněné v internetovém prostředí. Proti jednomu jsme zahájili trestní stíhání v červnu a proti druhému v září roku 2019," řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Oba případy posuzoval v první polovině letošního roku soud v Ústí nad Orlicí a následně i odvolací soud. Shodně konstatovaly, že policisté mají extremistické názory, o trestný čin ale podle soudů nešlo. V jednom rozsudku soud poznamenal, že obžalovaní jsou v hodnocení islámu nevzdělaní a nezvládají záplavu informací ohledně tohoto náboženství, uvedl Deník N.

Policisté po rozhodnutí soudu čelí od 3. září kázeňskému řízení, oba pracují na územním odboru Ústí nad Orlicí. Jeden policista psal komentáře proti islámu a muslimům od července 2017 do května 2018, druhý od listopadu 2015 do května 2018. Mluvčí Janovská uvedla, že kázeňské řízení je neveřejné.

Zdroj: ČTK

Policie pátrá po muži z Orlickoústecka, může být nebezpečný

Policie pátrá po dvaačtyřicetiletém muži z okresu Ústí nad Orlicí v souvislosti s násilným trestným činem, který se stal letos u Lanškrounu. Libor Souhrada může být nebezpečný, sdělila policie. Informace mohou lidé volat na bezplatnou telefonní linku 158. Bližší informace k činu policie nezveřejnila. "Apelujeme na lidi, aby se ho v žádném případě nesnažili sami zadržet, hledaný může být nebezpečný jak sobě, tak svému okolí," řekla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Hledaný muž má robustní, asi 190 centimetrů vysokou postavu, má hnědé rovné vlasy po ramena, česané na pěšinku. Na sobě měl vojenskou bundu s kapucí khaki barvy nebo červenou mikinu s kapucí, tmavé teplákové kalhoty a kotníkové boty. Působí zanedbaným dojmem, uvedla na webu policie.

Zdroj: ČTK
Pokračovat