Při střetu osobního a nákladního vozu zemřela řidička, silnice I/43 je u Rudoltic uzavřená

ČTK ČTK
17. 7. 2018 18:30
U Rudoltic na Orlickoústecku se v úterý navečer čelně střetla malá dodávka s osobním vozem. Jeho řidička nehodu nepřežila. Na hlavním tahu I/43 se tvoří kolony, silnice bude zavřená zhruba do 20:00, řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková. Jednapadesátiletý řidič jel v malém nákladním voze ve směru na Lanškroun. V pravotočivé zatáčce nejspíš dostal smyk a vjel do protisměru a narazil do Škody Felicie, kterou řídila pětačtyřicetiletá žena. Dodávka skončila po nehodě na boku. "Řidička zůstala ve voze zaklíněná. Hasiči ji museli vystříhat z vraku. Poté ji byla poskytována první pomoc, bohužel bezúspěšně. Vrtulník odletěl prázdný. U řidiče byla dechová zkouška negativní," řekla Vilímková.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 19 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy