Jedenáctiletá lyžařka vylétla ze sjezdovky mezi stromy a utrpěla vážné zranění

ČTK ČTK
21. 1. 2017 17:50
Horští záchranáři dívku naložili na saně a sjeli s ní na konec sjezdovky. Do nemocnice ji odvezl vrtulník.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Dolní Morava (Orlickoústecko) - Na sjezdovce v Dolní Moravě na Orlickoústecku se v sobotu vážně zranila jedenáctiletá dívka. Lyžařka vylétla z trati mezi vzrostlé stromy a v plné rychlosti do nich narazila. Vrtulník ji transportoval do hradecké nemocnice, informoval náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. "Na místo jsme dorazili na lyžích, technika se tam nemá šanci dostat. Zjistili jsme, že zraněná je v bezvědomí a svědci nehody už zahájili laickou resuscitaci," uvedl. Dívka utrpěla několik velice vážných poranění končetin, trupu i hlavy. Horští záchranáři ji naložili na saně a sjeli s ní na konec sjezdovky. Mezitím přiletěl vrtulník, který nemohl na sjezdovce přistát, záchranáři z něj proto vyskočili a zraněnou dívku si převzali. Stroj poté dosedl na parkoviště.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy