Pardubičtí celníci zabavili padělky strojů i modelů Ferrari

ČTK ČTK
24. 9. 2014 12:07
Cena za originální zboží by přesáhla 17 milionů korun. Kromě modelů aut Ferrari či Audi, zabavili celníci padělané zboží značky Louis Vuitton či Burberry.
Ferrari California T (Ilustrační foto).
Ferrari California T (Ilustrační foto). | Foto: Aktuálně.cz

Česká Třebová (Orlickoústecko) - Celníci v České Třebové na Orlickoústecku tento týden zajistili 2800 padělků modelů automobilů či zemědělských strojů světových značek.

Cena originálního zboží by přesáhla 17 milionů korun. Uvedl to Tomáš Culek, zástupce mluvčího Celního úřadu pro Pardubický kraj.

Kontejnery z českotřebovského překladiště byly přivezeny z Číny a výrobky se měly distribuovat do zemí Evropské unie. Celníci našli kromě aut a zemědělských strojů také autoboty a textil. Šlo o padělky značek Audi, Ferrari, Lamborghini, Claas, Louis Vuitton, Hasbro a Burberry.

"Do vyřešení případu celní úřad zakázal se zadrženým zbožím jakkoli nakládat. Pokud se vlastníci zboží mimosoudně nedohodnou s majiteli práv duševního vlastnictví na zničení zboží, bude ve věci rozhodovat soud," uvedl Culek.

Letos jde o patnáctý podobný případ, během kterých pardubičtí celníci zachytili téměř 80 tisíc padělků. Prodejní hodnota stejného množství originálních výrobků by přesáhla 70 milionů korun, dodal Culek.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály

V Sýrii je ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály, řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ostrahu těchto věznic je podle něj třeba naléhavě vyřešit. Ankara 9. října zahájila ofenzivu na severu Sýrie proti kurdským oddílům, kteří do té doby věznice a tábory se zajatci z teroristické organizace Islámský stát (IS) zajišťovali. Od čtvrtka jsou boje na pět dní přerušeny.

Ruská armáda spolu se syrskou začala obsazovat posty, z nichž se Kurdové stáhli. Šojgu řekl, že ve věznicích, které jsou teď bez ostrahy, jsou i zahraniční radikálové, kteří by se mohli pokusit dostat se do zemí svého původu. Mezi členy IS byli i lidé z postsovětských států.

před 1 hodinou

Britská libra po odkladu schválení brexitové dohody oslabuje

Britská libra oslabuje poté, co dolní komora britského parlamentu o víkendu odsunula schválení brexitové dohody, dokud její obsah nebude převeden do britského práva. Kolem 08:00 SELČ libra vůči dolaru ztrácela 0,6 procenta na 1,2905 USD. Minulý týden se přitom vyšplhala až na pětiměsíční maximum 1,2990 USD.

Podle analytiků nicméně víkendový vývoj snížil riziko brexitu bez dohody, což brání výraznějšímu propadu libry. Banka Goldman Sachs v nedělí snížila pravděpodobnost brexitu bez dohody na pět procent z dříve předpokládaných deseti procent, napsala agentura Reuters.

Euro si vůči libře připisuje zhruba 0,4 procenta na 0,8644 GBP. Vůči dolaru jednotná evropská měna ztrácí přibližně desetinu procenta na 1,1155 USD.

Další zprávy