Pardubičtí celníci zabavili padělky strojů i modelů Ferrari

ČTK ČTK
24. 9. 2014 12:07
Cena za originální zboží by přesáhla 17 milionů korun. Kromě modelů aut Ferrari či Audi, zabavili celníci padělané zboží značky Louis Vuitton či Burberry.
Ferrari California T (Ilustrační foto).
Ferrari California T (Ilustrační foto). | Foto: Aktuálně.cz

Česká Třebová (Orlickoústecko) - Celníci v České Třebové na Orlickoústecku tento týden zajistili 2800 padělků modelů automobilů či zemědělských strojů světových značek.

Cena originálního zboží by přesáhla 17 milionů korun. Uvedl to Tomáš Culek, zástupce mluvčího Celního úřadu pro Pardubický kraj.

Kontejnery z českotřebovského překladiště byly přivezeny z Číny a výrobky se měly distribuovat do zemí Evropské unie. Celníci našli kromě aut a zemědělských strojů také autoboty a textil. Šlo o padělky značek Audi, Ferrari, Lamborghini, Claas, Louis Vuitton, Hasbro a Burberry.

"Do vyřešení případu celní úřad zakázal se zadrženým zbožím jakkoli nakládat. Pokud se vlastníci zboží mimosoudně nedohodnou s majiteli práv duševního vlastnictví na zničení zboží, bude ve věci rozhodovat soud," uvedl Culek.

Letos jde o patnáctý podobný případ, během kterých pardubičtí celníci zachytili téměř 80 tisíc padělků. Prodejní hodnota stejného množství originálních výrobků by přesáhla 70 milionů korun, dodal Culek.

 

Právě se děje

Další zprávy