Rychlík vrazil u Chocně do auta. Pil jsem až po nehodě, tvrdí řidič Opelu

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 9. 2015 12:41
Na železničním koridoru u Chocněna Orlickoústecku narazil v neděli po půlnoci rychlík do auta stojícího na železničním přejezdu. Řidič v autě nebyl, nikdo ve vlaku se nezranil. Řidičovi nadýchal 1,77 promile, tvrdí ale, že pil až po nehodě. O uvíznutí na přejezdu prý informoval policii. Srážka si nevyžádala žádné zraněné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: M. Hrdlička, HZS

Choceň (Orlickoústecko)  - Na železničním koridoru mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí na Orlickoústecku dnes hodinu a půl po půlnoci narazil rychlík do auta stojícího na železničním přejezdu. Pětatřicetiletý řidič v autě nebyl, nikdo ve vlaku se nezranil. Řidič auta nadýchal 1,77 promile alkoholu. Policii tvrdil, že auto mělo závadu a alkohol pil až po nehodě. Předběžně vyčíslená škoda činí téměř půl milionu korun, sdělila mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Do auta Opel Astra kombi narazil rychlík jedoucí z Prahy do Břeclavi. Srážka se stala na přejezdu v lokalitě zvané Mítkov. Provoz na trati byl po srážce zastaven, od 05:25 začaly vlaky jezdit po obou kolejích.

"Řidič byl v době srážky mimo vozidlo a kolejiště," uvedla mluvčí policie. Policistům řidič řekl, že se auto po vjetí na železniční přejezd zastavilo, nešlo nastartovat ani nebylo možné zařadit rychlostní stupeň. "Řidič tuto informaci volal na linku 158, ale bohužel se již nepodařilo přijíždějící vlak ve směru od Chocně zastavit," uvedla mluvčí.

Policie auto zajistila pro znalecké zkoumání a u řidiče kvůli jeho tvrzení o pití alkoholu po nehodě nařídila lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. "Následně mu byl zadržen řidičský průkaz. U strojvedoucího byla dechová zkouška negativní," uvedla mluvčí. Okolnosti nehody policie dál vyšetřuje.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Po zřícení části obytného domu u Miami se pohřešuje 51 lidí, řekla místní činitelka televizi CNN. Podle starosty počet obětí pravděpodobně naroste.

Další zprávy