Deset developerů vládne všem. Podívejte se, kdo vytváří ceny nových bytů v Praze

Martina Marečková
21. 2. 2019 6:00
V Praze se v roce 2018 prodalo 5345 nových bytů. Více než polovinu z nich má na svědomí některý z deseti největších developerů. Podle informací ze serveru Cenovámapa.org byly celkové tržby za prodej bytů v loňském roce přes 32 miliard korun. Podívejte se na vizitky jednotlivých developerů, jejich největší projekty i na to, kdo za nimi stojí.
Foto: Finep.

2. Finep

V roce 2018 prodala česká developerská společnost Finep v Praze 553 bytů. Firma postavila od roku 1995 v tuzemsku přes 10 tisíc bytů, nové bytové domy staví také na Slovensku a v Mongolsku.

Plány:
V nejbližších letech developer plánuje zařazovat do prodeje kolem 500 bytů ročně. "Podobu a tempo nové výstavby ale určuje složitý povolovací proces," uvedl mluvčí Finepu David Jirušek. Letos firma nabídne k prodeji byty v dalších etapách ve svých stávajících projektech Kaskády Barrandov a Malý háj.

V první polovině roku Finep plánuje zahájit prodeje také v novém rezidenčním projektu v pražských Holešovicích v prostorách bývalé Ferony. Mezi připravovanými projekty je také další etapa projektu Harfa Park.

Majitelé:
Největšími akcionáři skupiny Finep jsou Vladimír Schwarz, Tomáš Zaněk, Michal Kocián a Pavel Rejchrt. Menšinové podíly drží také manažeři Tomáš Pardubický a Štěpán Havlas.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy