Deset developerů vládne všem. Podívejte se, kdo vytváří ceny nových bytů v Praze

Martina Marečková
21. 2. 2019 6:00
V Praze se v roce 2018 prodalo 5345 nových bytů. Více než polovinu z nich má na svědomí některý z deseti největších developerů. Podle informací ze serveru Cenovámapa.org byly celkové tržby za prodej bytů v loňském roce přes 32 miliard korun. Podívejte se na vizitky jednotlivých developerů, jejich největší projekty i na to, kdo za nimi stojí.
Vizualizace.
Vizualizace. | Foto: PSN

4. PSN

Společnost PSN, jež působila do letošního roku pod názvem Pražská správa nemovitostí, loni v Praze prodala 253 bytů. Zaměřuje se převážně na kompletní rekonstrukce a konverze měšťanských domů v širším centru Prahy.

  • "Vlastníme a vyhledáváme i pozemky a územní celky, na kterých stávající situace s územním plánem výrazně komplikuje rozvoj. Aktuálně máme v přípravě kolem dvou tisíc bytů," říká Marek Padevět, ředitel bytových projektů v PSN.

PSN byla založena v roce 1991 a byty do vlastnictví prodává od roku 1994. Za tu dobu firma jen v Praze prodala kolem 7100 bytů a další přibližně tři tisíce bytů v Kladně, Liberci, Pardubicích, Jihlavě, Brně a Berouně.

PSN investuje i do nebytových nemovitostí v české metropoli i mimo ni. Mezi její nejvýznamnější akvizice minulých let patří například Tančící dům nebo obchodní dům Kotva v Praze.

Plány:
Loni začala PSN prodávat byty v projektech Vanguard v Hodkovičkách a Vbloku na Malvazinkách. Aktuálně připravuje do prodeje projekty Depo Grébovka na Vinohradech se 198 byty a dva menší projekty na Žižkově a ve Vršovicích.

Majitel:
Společnost PSN založil a majetkově ovládá exbankéř Václav Skala, který žije většinou v zahraničí. Vedení firmy převzal jeho syn Max Skala.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy