Deset developerů vládne všem. Podívejte se, kdo vytváří ceny nových bytů v Praze

Martina Marečková
21. 2. 2019 6:00
V Praze se v roce 2018 prodalo 5345 nových bytů. Více než polovinu z nich má na svědomí některý z deseti největších developerů. Podle informací ze serveru Cenovámapa.org byly celkové tržby za prodej bytů v loňském roce přes 32 miliard korun. Podívejte se na vizitky jednotlivých developerů, jejich největší projekty i na to, kdo za nimi stojí.
Vizualizace.
Vizualizace. | Foto: PSN

4. PSN

Společnost PSN, jež působila do letošního roku pod názvem Pražská správa nemovitostí, loni v Praze prodala 253 bytů. Zaměřuje se převážně na kompletní rekonstrukce a konverze měšťanských domů v širším centru Prahy.

  • "Vlastníme a vyhledáváme i pozemky a územní celky, na kterých stávající situace s územním plánem výrazně komplikuje rozvoj. Aktuálně máme v přípravě kolem dvou tisíc bytů," říká Marek Padevět, ředitel bytových projektů v PSN.

PSN byla založena v roce 1991 a byty do vlastnictví prodává od roku 1994. Za tu dobu firma jen v Praze prodala kolem 7100 bytů a další přibližně tři tisíce bytů v Kladně, Liberci, Pardubicích, Jihlavě, Brně a Berouně.

PSN investuje i do nebytových nemovitostí v české metropoli i mimo ni. Mezi její nejvýznamnější akvizice minulých let patří například Tančící dům nebo obchodní dům Kotva v Praze.

Plány:
Loni začala PSN prodávat byty v projektech Vanguard v Hodkovičkách a Vbloku na Malvazinkách. Aktuálně připravuje do prodeje projekty Depo Grébovka na Vinohradech se 198 byty a dva menší projekty na Žižkově a ve Vršovicích.

Majitel:
Společnost PSN založil a majetkově ovládá exbankéř Václav Skala, který žije většinou v zahraničí. Vedení firmy převzal jeho syn Max Skala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy