Deset developerů vládne všem. Podívejte se, kdo vytváří ceny nových bytů v Praze

Martina Marečková
21. 2. 2019 6:00
V Praze se v roce 2018 prodalo 5345 nových bytů. Více než polovinu z nich má na svědomí některý z deseti největších developerů. Podle informací ze serveru Cenovámapa.org byly celkové tržby za prodej bytů v loňském roce přes 32 miliard korun. Podívejte se na vizitky jednotlivých developerů, jejich největší projekty i na to, kdo za nimi stojí.
Vizualizace.
Vizualizace. | Foto: Vivus.

3. Vivus

Společnost Pankrác, která staví bytové projekty pod obchodním názvem Vivus, loni v Praze prodala 289 bytů. Letos chce nabídnout k prodeji v Praze 260 bytů v Uhříněvsi a Holešovicích.

  • Od roku 2005 firma postavila a prodala v různých pražských lokalitách přes 1500 bytů.

Plány:
Aktuálně připravuje výstavbu přibližně 1800 bytů zejména ve Vysočanech, v Hodkovičkách plánuje projekt Golf Resort, dále v Uhříněvsi a Michli.

Majitel:
Společnost Pankrác majetkově ovládá bývalý profesionální tenista Milan Šrejber.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy