Londýn finančně dusí rozestavěná podzemní dráha. Alžbětina linka už měla dávno jezdit

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
9. 2. 2020 17:44
V Londýně už přes deset let vzniká obří železniční projekt nazvaný po britské královně Alžbětě II. - Alžbětina linka. Dopravní podnik původně sliboval, že projekt, který má propojit západ a východ Londýna, bude hotový už předloni v prosinci. Minulý měsíc ale úřady termín opět posunuly.
Mapa Alžbětiny linky, která propojí západ a východ Londýna.
Mapa Alžbětiny linky, která propojí západ a východ Londýna. | Foto: Transport for London

Trasa

Trasa vlaků povede od západně položeného města Reading v hrabství Berkshire a letiště v Heathrow přes centrální Londýn po východní Shenfield a Abbey Wood. Spoje budou jezdit do celkem 41 stanic, v centru britského hlavního města půjde o zastávky Paddington, Bond Street, Tottenham Court Road, Farringdon a Liverpool Street. 

Železniční kapacita Londýna se díky Alžbětině lince, která zahrnuje také vybudování 42 nových tunelů, zvedne o 10 procent. To je nejvíce od druhé světové války, poznamenal web BBC.

Současně se také podstatně zrychlí cestování po městě. Třeba z Paddingtonu do finančního centra Canary Wharf se díky Alžbětině lince zkrátí cesta o sedmnáct minut, z Canary Wharf na Liverpool Street pak o čtvrt hodinu, uvedl server Evening Standard

Kolik času lidem ušetří Alžbětina linka? Údaje jsou uvedeny v minutách.

Nyní S novou železnicí
Z Paddingtonu do Tottenham Court Road 20 4
Z Paddingtonu na Liverpool Street 23 10
Z Paddingtonu do Canary Wharf 34 17
Z Bond Street do Paddingtonu 15 3
Z Bond Street do Whitechapel 24 10
Z Canary Wharf na Liverpool Street 21 6
Z Canary Wharf do Heathrow 55 39
Z Whitechapel do Canary Wharf 13 3

Zdroj: Evening Standard 

 

Právě se děje

před 40 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy