Kellner má životní obchod v kapse. Má všechna povolení

Adam Junek
18. 1. 2008 7:04
Vzniká tak obr v hodnotě 5 miliard eur

Praha - Miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner si může mnout ruce. Jeho životní obchod se dnes stal skutečností.

Jeho finanční skupina PPF se již loni v dubnu dohodla s italským pojišťovacím obrem Generali o propojení svých pojišťoven a středo- a východoevrospkých aktivit Italů.

Podívejte se:
Obchod roku 2007: Kellner prodal pojišťovnu (exkluzívní video)

Vytvoření společného podniku, v němž klenotem je Česká pojišťovna ze stáje PPF a kde bude mít Generali nadpoloviční podíl, získalo totiž všechna potřebná povolení jak antimonopolních, tak regulačních úřadů, tedy například Evropské komise nebo také České národní banky. Uvedl to v tiskové zprávě hlavní tiskový mluvčí Generali PPF Holding Richard Kapsa, který dosud vedl komunikaci v České pojišťovně.

ČTĚTE VÍCE:
Brusel posvětil Kelnnerův životní obchod

Smlouva o obchodu, který přinese do "Kellnerovy kasy" 1,1 miliardy eur a vytvoří firmu v hodnotě 5,1 milardy eur, tak dnešním dnem vstoupila v platnost.

Původně Kellnerova skupina plánovala, že vše bude koncem roku hotovo. Už o prázdninách ale přehodnotila své přesvědčení a termín posunula.

Kolem Petra Kellnera a jeho firem bylo loni ostatně velmi živo.

Nejdříve na sebe upozornil prudkým skokem po žebříčku Forbes. V prestižním seznamu nejbohatších lidí světa se objevil Kellner podruhé a podle odhadů se mu za rok majetek zdvojnásobil na šest miliard dolarů a český Bill Gates se najednou posunul těsně za první stovku světových boháčů.

Miliardář Petr Kellner, vládce skupiny PPF
Miliardář Petr Kellner, vládce skupiny PPF | Foto: Forbes/PPF
Kellner stoupá ve Forbesu, má víc než ruský oligarcha

A pak už se naplno rozjely spekulace kolem prodeje České pojišťovny.

Když se konečně spekulace potvrdily, výprodej jako by neměl konce. Nejdřív se ukázalo, že ještě před spojením s Generali pojišťovna rozprodává své budovy, a dnes už bezmála žádnou nevlastní.

SOUVISLOSTI:
Česká pojišťovna je na prodej, zájemců je hned několik
Česká pojišťovna se zbavuje budov, nakupuje i Kellner

A pak se objevily zprávy o prodeji další stěžejní firmy Kellnerova impéria Home Credit.

Společnost nakonec přiznala, že jedná o podobném obchodě jako s Generali. Tentokrát chce propojit svou ruskou větev Home Creditu s tamní Nomos Bank. Detaily obchodu ale nadále nejsou známé.

Takhle italská Generali oznámila spojení s PPF
Takhle italská Generali oznámila spojení s PPF | Foto: Aktuálně.cz
Kellner prodá pojišťovnu a míří do Generali

Překvapení pak přichystal jinak tajemný a nepřístupný miliardář tím, že poskytl dvěma českým médiím po rocích mlčení rozhovor.

Ne že by se v nich nějak odkryl, ale přesto alespoň veřejnost dostala příležitost mu nahlédnout pod pokličku a nepovažovat jej jen za imaginární "paní Colombovou".

VÍCE ČTĚTE:
Kellner spojuje Home Credit s ruskou bankou
Miliardář: V Rusku budeme nejhůř desátí

Slyšet pak bylo výrazně i o společnosti, která spravuje Kellnerovy miliardy a přezdívá se jí Kellnerovi bankéři PPF Investments.

Ta například získala zcela poslední balík pohledávek z končící České konsolidační agentury, která pro stát po léta spravovala špatné pohledávky vyvedené z bank kvůli očištění bankovního sektoru.

Také se objevila opět v kauze kolem ústecké potravinářské firmy Setuza, jejíž historie byla dlouhodobě spjata s kontroverzním uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem.

Nejdříve do ní na jaře kapitálově vstoupila PPFI a stala se partnerem Via Chem Group. Nedávno však svou misi v Setuze ukončila.

KELLNEROVI BANKÉŘI:
Poslední balík z ČKA spolkne Kellnerovo impérium
Kellnerovi bankéři opouštějí Setuzu

Mezitím jí pomohla vyváznout z exekuce, kterou na ni poslala vláda kvůli sporné miliardové pohledávce. Setuza se nakonec za 1,1 miliardy korun vykoupila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy