Škoda Superb druhé generace z druhé ruky není koupí bez rizika. Radíme, jakou vybrat

Tomáš Starý
14. 1. 2019 6:02
U ojetého Superbu, který se vyráběl v letech 2008 až 2015, je nejlepší hledat v bazarech nebo inzerátech dieselové modely z posledních let výroby. V takovém případě jde totiž o nejlepší recept na dobrou koupi.
Jednou z hlavních předností tohoto vozu je obrovská nabídka prostoru pro cestující na zadních sedadlech
Jednou z hlavních předností tohoto vozu je obrovská nabídka prostoru pro cestující na zadních sedadlech | Foto: Škoda Auto

Druhá generace Superbu přišla na trh v roce 2008 a vydržela až do roku 2015. Poprvé se prodávala také jako kombi, a dokonce přišla i verze Outdoor, což byla lifestylová oplastovaná čtyřkolka ve stylu Audi Allroad.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy