Sháníte ojeté rodinné auto, na které stačí čtvrt milionu? Máme nejlepší tipy mezi MPV

Petr Šikl
13. 12. 2018 6:03
Univerzální rodinné auto, do kterého se pohodlně vejdou čtyři nebo nejlépe pět osob včetně zavazadel, a navíc za rozumnou cenu? Přinášíme nejzajímavější tipy na pět ojetin.

Cestovat s rodinou totiž není jen tak, základem je prostorný automobil, kde se nebudete mačkat jako sardinky. Oblíbená kombi v případě dětí a zvířat nestačí, proto se před lety zrodila kategorie MPV, která uspokojí potřeby početnějších rodin. Při rozpočtu kolem čtvrt milionu je v oblasti ojetin z čeho vybírat.

Na přehled současných MPV na trhu s cenou do milionu se podívejte zde.

Foto: Renault

Renault Espace IV (2006-2014)

Čtvrtá generace modelu Espace si vysloužila pokaženou pověst. Stačí se ale vyhnout první výrobní fázi a zaměřit se na nejnovější kusy, které pořídíte o desítky tisíc korun levněji než konkurenční modely. Desetileté modely dokonce koupíte za 60, 70 tisíc korun, vozy z posledního roku výroby atakují čtvrt milionu korun.

O 50 tisíc korun levněji seženete šest let staré exempláře se stále přijatelným nájezdem. Výběr je poměrně široký, zejména pak s dieselovým dvoulitrem.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy