Prostorná MPV pomalu pořídíte jen v bazaru. Pět tipů na nejlepší ojetá rodinná auta

Tomáš Starý
19. 11. 2018 6:02
Jak se mění vkus kupujících, mění se i nabídka aut. Zatímco ještě před deseti lety bylo velkoprostorové MPV nedílnou součástí nabídky každého výrobce působícího na evropském trhu, dnes většina značek tuto kategorii opustila a soustředí se spíše na crossovery a SUV. Vždyť i takový Renault Espace, zakladatel této třídy v Evropě, se změnil v méně praktický crossover.

Na trhu ojetin ale zůstalo několik povedených MPV, která rozhodně stojí za úvahu. A protože zájem o tato auta v početnějších rodinách byl, je a vždycky bude, překvapivě si velice dobře drží cenu. Už je ale problém vybrat aspoň pět aut, která jsou v této kategorii nejlepší. Pojďme se na ně podívat.

Pokud by vás zajímalo, za kolik se dají pořídit nová MPV na trhu, najdete je v tomto přehledu.

Foto: Ford

Ford S-Max/Galaxy

Jestli nechcete nad ničím přemýšlet a váš rozpočet je poměrně velkorysý, najděte si mladý Ford Galaxy s motorem 2.2 TDCI o výkonu 200 koní a automatickou převodovkou. To je vážně nejlepší auto v téhle kategorii, a i když za něj dáte přes tři sta tisíc, budete spokojeni. Galaxy (a o trochu menší S-Max) vycházejí z Mondea a používají prakticky totožné motory. Obrovským bonusem těchto MPV je, že jezdí nezvykle dynamicky a mají velmi dobré jízdní vlastnosti. Tatínkové tak nebudou za jejich volantem strádat, zatímco vezou ženu a pět rozjívených capartů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy