Prostorná MPV pomalu pořídíte jen v bazaru. Pět tipů na nejlepší ojetá rodinná auta

Tomáš Starý
19. 11. 2018 6:02
Jak se mění vkus kupujících, mění se i nabídka aut. Zatímco ještě před deseti lety bylo velkoprostorové MPV nedílnou součástí nabídky každého výrobce působícího na evropském trhu, dnes většina značek tuto kategorii opustila a soustředí se spíše na crossovery a SUV. Vždyť i takový Renault Espace, zakladatel této třídy v Evropě, se změnil v méně praktický crossover.

Na trhu ojetin ale zůstalo několik povedených MPV, která rozhodně stojí za úvahu. A protože zájem o tato auta v početnějších rodinách byl, je a vždycky bude, překvapivě si velice dobře drží cenu. Už je ale problém vybrat aspoň pět aut, která jsou v této kategorii nejlepší. Pojďme se na ně podívat.

Pokud by vás zajímalo, za kolik se dají pořídit nová MPV na trhu, najdete je v tomto přehledu.

Foto: Ford

Ford S-Max/Galaxy

Jestli nechcete nad ničím přemýšlet a váš rozpočet je poměrně velkorysý, najděte si mladý Ford Galaxy s motorem 2.2 TDCI o výkonu 200 koní a automatickou převodovkou. To je vážně nejlepší auto v téhle kategorii, a i když za něj dáte přes tři sta tisíc, budete spokojeni. Galaxy (a o trochu menší S-Max) vycházejí z Mondea a používají prakticky totožné motory. Obrovským bonusem těchto MPV je, že jezdí nezvykle dynamicky a mají velmi dobré jízdní vlastnosti. Tatínkové tak nebudou za jejich volantem strádat, zatímco vezou ženu a pět rozjívených capartů.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Zemřel herec Derek Fowlds, tajemník ze série Jistě, pane ministře

Ve věku 82 let zemřel dnes britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel dnes ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic.

"Dnes odešel drahý kolega… Derek Fowlds byl opravdu milý člověk a fantastický herec… soustrast jeho rodině i přátelům, byl skutečná legenda," komentoval úmrtí na twitteru herec Larry Lamb.

Fowlds se narodil 2. září 1937 v Londýně. Hercem podle svých slov ani být nechtěl. "Chtěl jsem být fotbalista," vzpomněl ve své autobiografii z roku 2015. Když ale v jedné školní hře z jeviště uslyšel smích publika, rozhodl se pro herectví.

Fowlds začínal na divadle ve West Endu, od 60. let se objevil i v několika filmech, ale více se proslavil až rolí ministerského tajemníka Bernarda Woolleyho z kultovní satiry z osmdesátých let nazvané Jistě, pane ministře a další série Jistě, pane premiére.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americký soud zamítl žalobu mládeže na vládu kvůli klimatické politice

Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. Informovala o tom agentura Reuters, podle které je to tvrdá rána tomuto významnému případu, kdy mladí lidé viní vládu, že ohrožuje jejich budoucnost.

Odvolací soud se v poměru dva ku jednomu shodl na tom, že žalující, kterým bylo v době podání žaloby osm až 19 let, neměli v případu odpovídající právní postavení. Soud rovněž konstatoval, že problémy vznesené v žalobě by měly řešit jednotlivé složky federální vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy