Prodáváte své ojeté auto? Vyvarujte se chyb, které vás mohou připravit o peníze

Eva Srpová Eva Srpová
17. 7. 2018 6:00
Soukromník své hýčkané ojeté auto obvykle neprodává každý den. A tak se může stát, že z obchodu nezíská tolik peněz, kolik by mohl, kdyby věděl jak na to. Projdete si náš přehled, jak prodat svou ojetinu snadno a za co nejlepší cenu. Poradíme, jak se vyvarovat chyb nezkušených.
Foto: iStock

1. Zmapovat trh a zjistit cenu

Mnoho lidí nevěnuje dost času průzkumu trhu. Podívá se maximálně na jeden nebo dva servery s inzercí aut z druhé ruky, případně na nabídku největších autobazarů v Česku, a cenu takříkajíc "střelí od boku".

Přitom vědět, jakou má vaše prodávané zboží hodnotu, je naprosto zásadní. Mohlo by se pak totiž stát, že dostanete mnohem méně, než byste ve skutečnosti mohli. Proč? 

Protože cena se neodvíjí jen od stáří a kilometrového nájezdu. Vy sami víte, jak bylo o auto pečováno. Také jestli jste k němu byli šetrní, měnili pravidelně olej, koupili nové pneumatiky teprve před nedávnem, garážovali jste ho, pečlivě myli ručně… To všechno zvedá v očích kupce jeho hodnotu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy