prodej

Penta prodá masokombináty Mecom americké firmě Smithfield Food

Finanční skupina Penta prodá společnost Mecom Group, která sdružuje masokombináty v Maďarsku a na Slovensku, včetně největšího slovenského zpracovatele masa v Humenném. Koupí je americká společnost Smithfield Food. Firmy podepsaly smlouvu toto pondělí, transakce podléhá schválení regulačními úřady a její hodnotu nezveřejnily. Tržby Mecom Group dosáhly loni 138 milionů eur, tedy téměř 3,6 miliard Kč, uvedla Penta v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK

Bertelsmann zvažuje prodej svého podílu ve francouzské televizní firmě M6

Německá mediální skupina Bertelsmann zvažuje podle zdrojů agentury Reuters prodej svého kontrolního podílu ve francouzské televizní firmě M6. Zdroje uvádějí, že kromě francouzského mediálního giganta Vivendi, telekomunikační a kabelové společnosti Altice Europe a konkurenta M6 skupiny TF1 oslovila i českého miliardáře Daniela Křetínského. Transakce by podle odhadů mohla mít hodnotu asi tři miliardy eur (78 miliard Kč). 

Zdroj: ČTK

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Pokračovat