Malé, ale šikovné: Srovnali jsme tři ojetiny, které nezruinují vaši peněženku

Petr Šikl
13. 7. 2018 6:15
Auta určená především do města a na příměstská popojíždění v tuzemsku stále suplují rodinné vozy, zejména pak dál od Prahy nebo Brna. Do ojetin velikosti Škody Fabie se často musí vejít celá rodina včetně zavazadel. Dnes se zaměříme na trojici malých automobilů, které pořídíte vcelku výhodně, přičemž soused nebude tušit, že jste si nekoupili zbrusu nový vůz.
Foto: Škoda Auto

Škoda Fabia III. generace (2014-)

Domácí bestseller s okřídleným šípem ve znaku se ve své aktuální třetí generaci stále vyrábí a v polovině letních prázdnin přijede v omlazeném provedení. Čtyři roky na trhu kromě modernizace znamenají to, že řada ojetých Fabií putuje do bazarů, když firmy přistupují k obměnám vozového parku. Výběr ojetin je pestrý, narazit můžete na vozy s vysokým kilometrovým proběhem, ale i na exempláře, které téměř nevyjely z garáže.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hamáček navrhl zrušit superhrubou mzdu, chce sazby 19 a 23 pct

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140.000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má dnes zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Další zprávy