Noční můra na cestě autem v zahraničí. Jak předejít problémům při nehodě nebo poruše?

Martin Přibyl Martin Přibyl
1. 8. 2019 15:17
Českým internetem (a zejména bulvárními servery) proletěl nedávno příběh rodiny z Náchoda, která zůstala cestou z dovolené tři dny stát s porouchaným vozem na odpočívadle v Polsku. Nikdo z rodiny prý neměl funkční mobil, chyběly jim peníze, a tak se rozhodli dát na auto ceduli SOS a čekat, až se nějaký jiný řidič smiluje a pomůže jim. To se stalo až po třech dnech. Nemuselo k tomu ale vůbec dojít.

Opomeňme teď fakt, že se snad na každé druhé čerpací stanici dá koupit adaptér do 12V autozásuvky/zapalovače, přes který se dá mobil nabít. Případně se na cestu vyplatí vzít i powerbanku, kterou mobil rovněž v nouzi oživíte. Stejně tak na nouzové číslo 112 se dá zavolat i bez aktivního roamingu a přes síť jiného operátora. A zapomeňme i na to, že peníze nahradí platební karta, kterou má dnes také téměř každý.

My se zaměříme na asistenční služby, které na zahraničních cestách přinesou vítanou jistotu. S těmi nejlepšími budete, když už se něco stane, potřebovat v podstatě jen nabitý a funkční mobilní telefon.

Foto: iStock

Nepodceňujte přípravu

Pokud máte starší auto a chystáte se na cestu do zahraničí, není pochopitelně od věci ho nechat zkontrolovat. Ty nejzákladnější úkony pravděpodobně zvládnete sami: kontrolu oleje a dalších kapalin nebo tlaku v pneumatikách. Od věci nemusí být ale ani prověrka geometrie, případně tlumičů, které pod kufrem plným nezbytných propriet budou trpět. Tak se klidně objednejte do servisu. Lepší než sedět tři dny na odpočívadle v Polsku.

A nezapomeňte ani kontrolu sjednaných asistenčních služeb, ať víte, na co máte nárok.

 

Právě se děje

Další zprávy