pojištění

Všech 20 obviněných uznal hradecký soud vinnými v kauze podvodů s pojištěním

Krajský soud v Hradci Králové v kauze podvodů s úrazovým pojištěním v úterý uznal vinnými všech 20 obžalovaných. Pěti lidem vyměřil vězení, některým uložil podmíněné tresty a některým zákaz činnosti.

Hrozilo jim až deset let vězení. Deset obžalovaných soud některých skutků zprostil. V kauze původně figurovalo 21 obžalovaných. Případ jednoho z nich byl ze zdravotních důvodů obžalovaného vyloučen k samostatnému projednání.

Rozsudek není pravomocný. Vynesení rozsudku trvalo několik hodin. Většina obžalovaných dnes k soudu nedorazila, předem se omluvila. Obžaloba čítá přes tisíc stran, soudní spis více než 81 tisíc stran a jen rozsudek okolo 800 stran.

Zdroj: ČTK

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Pokračovat