Půjčujete si auto v zahraničí? Pozor na pojištění i malé písmo na konci smlouvy

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 7. 2019 6:02
Odcestovat na dovolenou letadlem neznamená vzdát se na místě pohodlí cestování osobním autem. V půjčovnách aut dokážou dnes turistům splnit téměř jakékoli přání. K dispozici jsou malá auta pro šetřivé, kabriolety pro ty, kteří si chtějí užívat, i minivany pro táty od rodin. Na co si ale v půjčovně dát pozor? Připravili jsme pro vás přehled.
Foto: istock

1. Celosvětový řetězec nemusí být žádná jistota

Řada článků vám doporučí auto půjčit u velkých molochů jako Sixt, Hertz nebo třeba Europcar. Nabízejí určitou jistotu danou jejich rozsáhlou strukturou a finanční silou. Ano, nepotkáte se u nich se starými, obouchanými auty, vůz budete moci za příplatek vrátit v jiné pobočce, než jste si ho vyzvedli, ale většinou za to také zaplatíte navíc. A jejich podmínky také nemusí být nijak extrémně výhodné.

Podívat se po malých lokálních firmičkách, které sice nemají plná parkoviště nových aut u letiště, ale svou práci dělají dobře, se může vyplatit právě s ohledem na podmínky, které mohou být často výhodnější. O ceně nemluvě. Vždy si však důkladně prostudujte smlouvu a pojistné podmínky. Obojí by vždy mělo být minimálně v angličtině. Doporučujeme také projít cestovatelská fóra, jako je třeba TripAdvisor. Diskutující však raději prověřte, jestli na celém webu nemají jen jeden jediný příspěvek, případně jestli ve všech nezaznívá jen chvála jedné firmy. Placená hodnocení nemusí být výjimkou.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy