Kupujeme ojetinu: SUV Hyundai ix35 z druhé ruky láká na pověst spolehlivosti

Tomáš Starý
25. 2. 2019 6:02
Povedené korejské SUV v nabídkách bazarů láká. Většina aut už bohužel nemá pětiletou tovární záruku, ale naštěstí je to mimořádně spolehlivé auto. Projděte si rady, jaký model hledat a jaký vybrat motor, aby vám ix35 dlouho a bezproblémově sloužila.
Foto: Hyundai

Benzinové motory

Není nutné varovat před žádnou motorizací. I základní benzinová šestnáctistovka s přímým vstřikem je dobrá, pokud dostává každých 15 000 km nový olej a tankujete do ní aditivované palivo, které eliminuje riziko tvorby karbonových úsad.

Jen vám musí stačit přední pohon a nesmíte čekat zázraky v levém dálničním pruhu. To samé platí pro atmosférické dvoulitry, modernější GDI s přímým vstřikem jede o trochu lépe a na dálnici díky šestistupňové převodovce nehučí. Ale i toto GDI potřebuje aditivovaný benzin. S čtyřkolkou a dvoulitrem ale počítejte se spotřebou 9 až 10 litrů na 100 km.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy