Máte velkou rodinu a MPV je moc malé? Radíme, jakou vybrat ojetou osobní dodávku

Petr Šikl
25. 1. 2019 6:02
Osobní dodávka je pro mnohé rodiny představou ideálního auta. Je totiž maximálně univerzální a dá se v ní pohodlně cestovat. Jenže nové modely stojí od milionu výš. Radíme, po čem se poohlédnout mezi ojetinami a přidáváme servisní tipy, díky kterým můžete i ušetřit na servisu.
Foto: Volkswagen

Ojetá osobní dodávka - proč ji vybrat?

Pět rodinných členů převeze kdejaké auto, ale pokud si chce každý užívat svého sedadla a neomezovat se v počtu zavazadel, nemá příliš na výběr. Řešení existuje v podobě velkých vozů z řad osobních dodávek. Jenže ty jako zánovní ojetiny stojí stále dost peněz. Při omezeném rodinném rozpočtu proto nezbývá nic jiného než sáhnout po ojetině. Sestavili jsme několik horkých kandidátů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy