Máte velkou rodinu a MPV je moc malé? Radíme, jakou vybrat ojetou osobní dodávku

Petr Šikl
25. 1. 2019 6:02
Osobní dodávka je pro mnohé rodiny představou ideálního auta. Je totiž maximálně univerzální a dá se v ní pohodlně cestovat. Jenže nové modely stojí od milionu výš. Radíme, po čem se poohlédnout mezi ojetinami a přidáváme servisní tipy, díky kterým můžete i ušetřit na servisu.
Foto: Volkswagen

Ojetá osobní dodávka - proč ji vybrat?

Pět rodinných členů převeze kdejaké auto, ale pokud si chce každý užívat svého sedadla a neomezovat se v počtu zavazadel, nemá příliš na výběr. Řešení existuje v podobě velkých vozů z řad osobních dodávek. Jenže ty jako zánovní ojetiny stojí stále dost peněz. Při omezeném rodinném rozpočtu proto nezbývá nic jiného než sáhnout po ojetině. Sestavili jsme několik horkých kandidátů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy