Jak se v Česku prodávají ojetiny? Více než třetina jich má stále stočený tachometr

Martin Přibyl Martin Přibyl
6. 2. 2019 6:06
V celém Česku bylo vloni podle statistik autobazaru AAA Auto inzerováno lehce přes 900 tisíc aut k prodeji. Nového majitele jich ale podle Cebie našlo jen 765 tisíc. O jaké vozy mají Češi zájem? Jakou vyžadují výbavu? Kolik jsou ochotni zaplatit a kolik aut bylo stočených? Podívejte se do exkluzivního přehledu.

Statistiky vycházejí z informací společnosti Cebia o prodaných vozech a z údajů největší sítě českých autobazarů AAA Auto o inzerci ojetin a autech prodaných v rámci jejích jednotlivých poboček.

Foto: Škoda Auto

V inzerci vede Škoda Octavia

Podle statistik AAA Auto mohli vloni Češi vybírat z 903 682 ojetých vozů. Nejčastější byl český bestseller: Škoda Octavia, která tvořila téměř desetinu inzerovaných aut. Její průměrný věk je 8,7 roku. Zajímavostí je devátá Škoda Rapid, v jejímž případě mají zákazníci na výběr hlavně zánovní auta. Průměrný věk inzerovaného Rapidu je 1,5 roku a auto má najeto jen 21 tisíc kilometrů. Tyto lehce jeté škodovky jsou pro řadu zákazníků alternativou k pořízení nového vozu.  

Pořadí Model Podíl inzerovaných vozů
1. Škoda Octavia 9,9 %
2. Škoda Fabia 7,0 %
3. Volkswagen Passat 3,2 %
4. Volkswagen Golf 3,0 %
5. Škoda Superb 2,4 %
6. Ford Focus 2,2 %
7. BMW řady 3 2,0 %
8. Ford Mondeo 1,6 %
9. Škoda Rapid 1,5 %
10. BMW řady 5 1,3 %

Zdroj dat: statistika AAA Auto

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy