U ojetin je lepší vyhnout se těm s moderní bezpečnostní výbavou, prodražuje opravy

Vladislav Jasan
24. 2. 2019 6:56
Moderní automobily překypují bezpečnostními a komfortními systémy. Automobilky je neopomínají marketingově zdůraznit a vyzdvihovat jejich pozitiva. Některé z nich jsou opravdu užitečné, některé spíše obtěžují. Některé automobilky, a tedy i jejich modely mají systémy vyvinuté lépe, u jiných řidiče umí potrápit. Vždy záleží na individuálním posouzení každého řidiče, co mu vyhovuje a co nikoli. Bez výjimky ale platí, že každá značka si za moderní technologie nechá ráda připlatit. Nákupem ale nemusí výdaje končit.
Foto: Matěj Skalický, redaktor Českého rozhlasu

Elektronika

Je jasné, že když nabouráte nárazník, bude v ceně opravy hrát zásadní roli, co vše v něm bylo poschovávané. Pokud třeba jen parkovací senzory, můžete ještě jásat. Pokud v něm je třeba radar, bude to výrazně horší. Stejně tak je přirozeně rozdíl, zda vám na parkovišti urazí zrcátko vybavené jen elektrickým nastavováním a vyhříváním (což jsou dnes skoro všechna), nebo zda je v něm i blinkr, kamera systému monitoringu slepého úhlu a jeho zobrazení, a ještě je navíc elektricky sklopné.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy