U ojetin je lepší vyhnout se těm s moderní bezpečnostní výbavou, prodražuje opravy

Vladislav Jasan
24. 2. 2019 6:56
Moderní automobily překypují bezpečnostními a komfortními systémy. Automobilky je neopomínají marketingově zdůraznit a vyzdvihovat jejich pozitiva. Některé z nich jsou opravdu užitečné, některé spíše obtěžují. Některé automobilky, a tedy i jejich modely mají systémy vyvinuté lépe, u jiných řidiče umí potrápit. Vždy záleží na individuálním posouzení každého řidiče, co mu vyhovuje a co nikoli. Bez výjimky ale platí, že každá značka si za moderní technologie nechá ráda připlatit. Nákupem ale nemusí výdaje končit.
Foto: Matěj Skalický, redaktor Českého rozhlasu

Elektronika

Je jasné, že když nabouráte nárazník, bude v ceně opravy hrát zásadní roli, co vše v něm bylo poschovávané. Pokud třeba jen parkovací senzory, můžete ještě jásat. Pokud v něm je třeba radar, bude to výrazně horší. Stejně tak je přirozeně rozdíl, zda vám na parkovišti urazí zrcátko vybavené jen elektrickým nastavováním a vyhříváním (což jsou dnes skoro všechna), nebo zda je v něm i blinkr, kamera systému monitoringu slepého úhlu a jeho zobrazení, a ještě je navíc elektricky sklopné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další zprávy