Kdo chce opici, musí mít na banány. Podívejte se na rizika koupě luxusní ojetiny

Tomáš Starý
22. 10. 2019 6:02
Trh ojetých vozů poskytuje velice široké možnosti lidem s jinak omezeným zdrojem financí. Do poměrně zřetelně ohraničených rozpočtů pak zájemcům o ojetinu padají i luxusní auta věhlasných značek se silnými motory a bohatou výbavou.

Je ale koupě takové ojetiny dobrý nápad? Hned si ukážeme, že ze zdánlivě výhodného nákupu luxusního auta se může stát obrovská chyba, které můžete litovat do konce života. Ne snad, že by všechny prémiové ojetiny byly past, ale pořád musíte mít dostatečnou finanční rezervu a trpělivost, abyste je dokázali udržet při životě.

Foto: iStock

Chuť po oleji

Nejhorší ale je, že nevidíte do motoru. Navíc první krátká předváděcí jízda neukáže všechno. Po měsíci klidně můžete zjistit, že vaše auto bere olej v míře větší než únosné a těžko se u pochybného prodejce někde v budce na předměstí Frankfurtu domůžete vrácení peněz. A řešit takové věci u složitých víceválcových motorů není nic levného.

Kupované auto vždycky prověřujte s odborníkem, který ví, na jaká choulostivá místa se zaměřit, a vždy počítejte spíše s tím, že bude skutečnost horší než lepší. Podobná auta se prodávají často proto, že něco začíná zlobit a vůz bude potřebovat velkou investici. Hodně toho napoví diagnostika. Jestli prodejce s nezávislým prověřením auta ve vámi vybraném servisu nesouhlasí, vůz prostě nekupujte. Určitě něco skrývá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy