Je to nejlepší auto, které jsme kdy vyrobili, říká Ford o novém Focusu. Už jsme ho řídili

Jan Markovič Jan Markovič
19. 7. 2018 10:55
Jedna z nejdůležitějších novinek letošního roku už přijíždí na český trh. Ford totálně předělal svůj evropský bestseller Focus a ve stejné podobě ho nabídne i na jiných kontinentech. Stojí proto před těžkým úkolem – zalíbit se všem. Jak se mu to povedlo, jsme zjišťovali během prvních jízd.
Foto: Ford

Zaostřeno 20 let

Letos je to 20 let, co na silnice vyjela první generace Fordu Focus. Šlo svým způsobem o revoluční auto, které do kategorie hatchbacků nižší střední třídy přineslo velmi zábavné jízdní vlastnosti, a ujelo tak řadě konkurentů. Postupem času se ale od druhé generace auto začalo blížit průměru. Novinka má ale vše napravit a vrátit zpět. Tedy alespoň podle toho, co tvrdí Ford. Zaostřeno je u ní znovu na zábavu a my jsme to vyjeli zjistit na klikaté silnice nad francouzským Nice.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy