Spotřeba na prvním místě: Pod 3,7 litru na 100 km se vejde sedmnáct nových aut všech velikostí

Jan Matoušek Jan Matoušek
28. 6. 2018 6:17
Pro spotřebu kolem 3,0 litru / 100 km nemusíte hned do autosalonů pro hybridní auto. I vozy s klasickým spalovacím motorem se této hranici dokážou přiblížit. Alespoň tedy na papíře, kde se mezi nejúspornější dostanou nejen malá auta, ale také kompakty. Na sedmnáct těch nejméně žíznivých aut se podívejte do galerie.
Design vozu je kombinací japonského a evropského stylu.
Design vozu je kombinací japonského a evropského stylu. | Foto: Radek Pecák

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar, ač patří k větším kompaktním hatchbackům, má relativně malou spotřebu. V průměru je to 3,6 l / 100 km, ovšem jen s naftovým motorem 1.5 dCi o výkonu 81 kW.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy