Foto: 3300 kilometrů na cestě do Chorvatska a zpátky. Opel Grandland X jsme důkladně otestovali

Jak se jelo se 177 koňmi zapřaženými v automatické osmistupňové převodovce?
Jak se jede s novým Opelem Grandland na jih Chorvatska a zase zpět? V autě jsme strávili týden času, přes den i v noci.
Předně k motoru. S novým (a v řade Grandland nejsilnějším) naftovým motorem o objemů dvou litrů a výkonem 177 koní se toto hybridní SUV dostane na 100 km/h za 9,1 sekundy a dokáže jet až 214 km/h.
Německá značka momentálně nabízí tuto svou chloubu v Česku za 871 900 korun, v nejlevnější variantě s benzínovým motorem 1.2 TURBO o rovných čtyři sta tisíc levněji.
Pod koly nám uběhlo dohromady 3302 kilometrů při průměrné rychlosti 61 km/h a se spotřebou rovných sedm litrů na sto kilometrů.
Foto: Jakub Plíhal, David Kohout
Jakub Plíhal David Kohout Jakub Plíhal, David Kohout
26. 6. 2018 6:15
Jak se jelo se stádem 177 koní zapřažených v automatické osmistupňové převodovce? Testovali jsme robustní Opel Grandland X 2.0 CDTI s označením Ultimate, čili v plné výbavě. A to na dlouhé cestě na jih Chorvatska a zpět. Ujeli jsme svižnou jízdou 3300 kilometrů střídavě na dálnici a okresních silnicích se spotřebou sedm litrů nafty na 100 kilometrů. Na dojmy z řízení tohoto auta za bezmála milion korun se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy