Foto: 3300 kilometrů na cestě do Chorvatska a zpátky. Opel Grandland X jsme důkladně otestovali

Jak se jelo se 177 koňmi zapřaženými v automatické osmistupňové převodovce?
Jak se jede s novým Opelem Grandland na jih Chorvatska a zase zpět? V autě jsme strávili týden času, přes den i v noci.
Předně k motoru. S novým (a v řade Grandland nejsilnějším) naftovým motorem o objemů dvou litrů a výkonem 177 koní se toto hybridní SUV dostane na 100 km/h za 9,1 sekundy a dokáže jet až 214 km/h.
Německá značka momentálně nabízí tuto svou chloubu v Česku za 871 900 korun, v nejlevnější variantě s benzínovým motorem 1.2 TURBO o rovných čtyři sta tisíc levněji.
Pod koly nám uběhlo dohromady 3302 kilometrů při průměrné rychlosti 61 km/h a se spotřebou rovných sedm litrů na sto kilometrů.
Foto: Jakub Plíhal, David Kohout
Jakub Plíhal David Kohout Jakub Plíhal, David Kohout
26. 6. 2018 6:15
Jak se jelo se stádem 177 koní zapřažených v automatické osmistupňové převodovce? Testovali jsme robustní Opel Grandland X 2.0 CDTI s označením Ultimate, čili v plné výbavě. A to na dlouhé cestě na jih Chorvatska a zpět. Ujeli jsme svižnou jízdou 3300 kilometrů střídavě na dálnici a okresních silnicích se spotřebou sedm litrů nafty na 100 kilometrů. Na dojmy z řízení tohoto auta za bezmála milion korun se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy