Foto: 3300 kilometrů na cestě do Chorvatska a zpátky. Opel Grandland X jsme důkladně otestovali

Jak se jelo se 177 koňmi zapřaženými v automatické osmistupňové převodovce?
Jak se jede s novým Opelem Grandland na jih Chorvatska a zase zpět? V autě jsme strávili týden času, přes den i v noci.
Předně k motoru. S novým (a v řade Grandland nejsilnějším) naftovým motorem o objemů dvou litrů a výkonem 177 koní se toto hybridní SUV dostane na 100 km/h za 9,1 sekundy a dokáže jet až 214 km/h.
Německá značka momentálně nabízí tuto svou chloubu v Česku za 871 900 korun, v nejlevnější variantě s benzínovým motorem 1.2 TURBO o rovných čtyři sta tisíc levněji.
Pod koly nám uběhlo dohromady 3302 kilometrů při průměrné rychlosti 61 km/h a se spotřebou rovných sedm litrů na sto kilometrů.
Foto: Jakub Plíhal, David Kohout
Jakub Plíhal David Kohout Jakub Plíhal, David Kohout
26. 6. 2018 6:15
Jak se jelo se stádem 177 koní zapřažených v automatické osmistupňové převodovce? Testovali jsme robustní Opel Grandland X 2.0 CDTI s označením Ultimate, čili v plné výbavě. A to na dlouhé cestě na jih Chorvatska a zpět. Ujeli jsme svižnou jízdou 3300 kilometrů střídavě na dálnici a okresních silnicích se spotřebou sedm litrů nafty na 100 kilometrů. Na dojmy z řízení tohoto auta za bezmála milion korun se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni. Policie dopravu z obou směrů odklonila na objížďky, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jeden z řidičů na silnici mezi Ostřetínem a Vysokou u Holic kvůli poruše zastavil a místo označil výstražným trojúhelníkem. Vítr však zřejmě trojúhelník povalil. Do stojícího auta narazil řidič dalšího auta. Celkem se pak srazilo šest aut. Alkohol u řidičů policie dechovými zkouškami vyloučila.

Objízdnou trasu ve směru od Hradce Králové policie určila z Holic směrem na obec Roveň. V opačném směru od Vysokého Mýta musejí řidiči ve Vysoké u Holic odbočit vpravo a po silnici třetí třídy přijedou do Ostřetína.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Mimořádný summit k rozpočtu EU skončil, země se nedokázaly shodnout

Mimořádný summit věnovaný víceletému rozpočtu Evropské unie po dvou dnech skončil. Na Twitteru o tom dnes večer informoval mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Podle diplomatických zdrojů zástupci 27 zemí nedokázali nalézt shodu na celkové výši rozpočtu pro období 2021-2027.

Zdroj: ČTK
Další zprávy