Foto: 3300 kilometrů na cestě do Chorvatska a zpátky. Opel Grandland X jsme důkladně otestovali

Jak se jelo se 177 koňmi zapřaženými v automatické osmistupňové převodovce?
Jak se jede s novým Opelem Grandland na jih Chorvatska a zase zpět? V autě jsme strávili týden času, přes den i v noci.
Předně k motoru. S novým (a v řade Grandland nejsilnějším) naftovým motorem o objemů dvou litrů a výkonem 177 koní se toto hybridní SUV dostane na 100 km/h za 9,1 sekundy a dokáže jet až 214 km/h.
Německá značka momentálně nabízí tuto svou chloubu v Česku za 871 900 korun, v nejlevnější variantě s benzínovým motorem 1.2 TURBO o rovných čtyři sta tisíc levněji.
Pod koly nám uběhlo dohromady 3302 kilometrů při průměrné rychlosti 61 km/h a se spotřebou rovných sedm litrů na sto kilometrů.
Foto: Jakub Plíhal, David Kohout
Jakub Plíhal David Kohout Jakub Plíhal, David Kohout
26. 6. 2018 6:15
Jak se jelo se stádem 177 koní zapřažených v automatické osmistupňové převodovce? Testovali jsme robustní Opel Grandland X 2.0 CDTI s označením Ultimate, čili v plné výbavě. A to na dlouhé cestě na jih Chorvatska a zpět. Ujeli jsme svižnou jízdou 3300 kilometrů střídavě na dálnici a okresních silnicích se spotřebou sedm litrů nafty na 100 kilometrů. Na dojmy z řízení tohoto auta za bezmála milion korun se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy